Před utkáním si mnoho domácích příznivců pokládalo otázku, o jaký půjde zápas, jestli o trápení podobné Olomouci nebo o brankové hody jako v Ústí nad Labem. A bohužel v úvodu to vypadalo na první variantu. Chrudimští prakticky od první sekundy dobývali vlčí svatyni, díky urputné obraně se ale brněnský beton nedařilo prolomit a nepřicházely ani větší šance. S předváděnou hrou nebyl spokojený ani trenér Alecio, a tak si vzal již v 8. minutě oddechový čas. Krátce poté se objevil v první vyložené příležitosti zápasu Záruba, v jasné pozici však netrefil poloprázdnou klec. Stav se tak poprvé měnil ve 14. minutě, kdy se přízemní křížnou střelou přesně trefil Max. Za dvě minuty přidal druhý úspěch po pěkné kombinaci Záruba a utkání se začalo ubírat očekávaným směrem. Z ojedinělé akce sice nastřelil břevno Kratochvíl, bratři Drozdové však ještě do přestávky navýšili skóre na poločasových 4:0.

Převaha Východočechů pokračovala i po přestávce a pátý zářez si připsal opět Pavel Drozd. Následně přišlo krátké zmrtvýchvstání Vlků, kteří se snažili alespoň o čestný úspěch, jejich snažení ale utnul David Drozd (6:0). Tím se zápas definitivně zlomil a Chrudimští nasázeli soupeři dalších pět branek, čímž zastavili své skóre na číslovce jedenáct. Kulatý desátý gól načepoval Brňanům Záruba a završil tak svůj hattrick. Dvakrát se prosadil i mladíček Krotil. Pozoruhodný účet pak zapsal André, který se tentokrát proměnil ze střelce v nahrávače a k jedné vstřelené brance přidal pět asistencí. Diváci tak odcházeli domů spokojeni.

Ohlasy aktérů

Radim Záruba (FK Chrudim): „Utkání probíhalo od začátku v naší režii. Diktovali jsme tempo hry, jen chyběly branky. Nakonec těch šancí bylo méně, ale na druhou stranu jsme měli lepší efektivitu. Když jme se do ní dostali, tak jsme ji proměnili."

Radek Toman (trenér ŽV Brno): "Gratuluju Chrudimi k vítězství, jsou prostě někde jinde než my. I když to bohužel výsledkově nevypadá, oproti minulému zápasu s Plzní to bylo nebe a dudy. Potvrdili to i domácí, že dnešní konečné skóre je pro nás docela kruté."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

H. Městec | SH

Více
Adresa Jiráskova 916, 538 03 Heřmanův Městec
Kategorie Kategorie A
Kapacita 150 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 469695132