Matůš Ševčík před zápasem avizoval, že cesta k úspěchu povede přes chladnou hlavu a futsalovou kvalitu – jeho spoluhráči tento plán přijali za svůj. Právě slovenský reprezentant otevřel přesnou ránou po zemi k levé tyči skóre v sedmé minutě. V té samé minutě nahrál Hrdinovi a bylo to 2:0 pro Slavii.

Další Havrdovu střelu si dorazili domácí do sítě sami 3:0. O tři minuty později Homola nahrál Křemenovi a také on poslal míč za záda nejistého Javorského – 4:0. Pátou branku napálil do sítě Míča přesně podle scénáře z Kadaně, kde spoluhráčům oznámil, že stačí mu při standardce přesně nahrát – 5:0. A to ještě do té doby trefili Křemen a Hrdina tyčku.

Sešívaní si v závěru poločasu vybrali slabší chvilku. Domácí ukázali dvě povedené kombinace a snížili na 2:5. Scénář z loňského roku, kdy utkání dospělo ke stavu 6:6, se ale neopakoval.

Slávisté po přestávce nastříleli další branky, Ševčík a Kuchta proměnili přímé kopy z 10 metrů a v závěru se do hry dostali všichni hráči, kteří do Olomouce cestovali. Mykola Kodatskyi si připsal svoji první asistenci, poprvé byl v akci na palubovce také Andreyi Tsopa. Střelecký účet se zastavil na čísle jedenáct, ale mohl být ještě vyšší.

Univerzitní klub z Olomouce se v loňské sezoně prezentoval často sympatickým futsalovým pojetím, v domácí hale na kombinační hru rezignoval - nahazoval dlouhé balony do skrumáže hráčů v brankovišti, vyhledával střety, předváděl teatrální pády a nevybíravě diskutoval s rozhodčími po každém verdiktu proti svému týmu. Slávisté se se všemi okolnostmi vypořádali, zapsali povinné tři body a uhájili druhé místo tabulky.

Slavia by tímto ráda poděkovala zdravotnici utkání, která ošetřila zraněného gólmana Adama Vondráčka, kterého v závěru musel na část zápasu nahradit Jan Žežulka.

Martin Janečka (hrající trenér Olmouce): "Kvalita utkání odpovídala poměrům v českém futsale. Pod vedením zkušeného tria rozhodčích se z utkání stala typická česká bramboračka."

Antonín Hrdina (hráč Slavie): "Věděli jsme, že nás tady čeká soubojový zápas, myslím si, že jsme k tomu dobře přistoupili, rychle nastříleli branky a zvládli jsme to, až na pár taktických chyb v závěru prvního poločasu. Jedenáct tři je dobrý výsledek, odjíždíme odsud spokojení. Věřím, že sérii výjezdů uzavřeme úspěšně příští týden v Ústí. Už se všichni těšíme na domácí zápasy."

| STATISTIKY

 

 

Kde se hrálo

Velká Bystřice | SH

Více
Adresa 8. května 67, 783 53 Velká Bystřice
Kategorie Kategorie A
Rozměry 40 x 20 m
Povrch guma
Telefon 730195235
Email sipekmartin@seznam.cz