Už od první minuty byl hodně aktivní reprezentant Vokoun. Už po necelé půlminutě hry posla Mykytjukovi první navštívenku. Po minutě a půl už se ale měnilo skóre. Směřička odhlavičkoval míč právě k JIŘÍMU VOKOUNOVI, ten vyhrál souboj se Zdráhalem a přes pravou nohu Mykytjuka o prvního zmiňovaného skóroval - 0:1. O tři minuty později JIŘÍ VOKOUN prošel přes Matejova na levé straně a jeho slabá a značně nepovedená střela propadla přes chybujícího Mykytjuka na zadní tyč - 0:2. Helas se pak snažil rychle oklepat. Do karet mu nehraje ani zranění Mykytjuka, kterého musel nahradit Klímek. Přesto se Helas snaží z nepovedeného startu oklepat a v 9. minutě se mu podařilo snížit. Při autu Cupáka z pravé strany snižuje TOMÁŠ POUL ze středu brankoviště přes Abrhama 1:2. Do konce poločasu pak bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale ani jeden tým se radovat z branky nemohl.

Druhý poločas začal Helas stejně jako ten první. Sotva časomíra ukrojila z času jednu minutu, tak přišel gól hostí. Jakub Sváta získal míč na pravé straně, předložil jej nahrávkou JIŘÍMU VOKOUNOVI a ten se trefil na zadní tyč - 1:3. Helas se opět nadechl v 26. minutě, Zdráhal udělal kličku zleva Jakubu Svátovi, jeho střelu vyrážel Buchvak a s dorážkou zprava o vzdálenější tyč přispěchal MILAN SVOBODA - 2:3. O minutu později si mohl vzít Mělník dvougólové vedení zpět. Havel nalil chybou na půli při nahrávce na Směřičku hostujícímu Matěji Svátovi a ten postupoval sám na Klimka, toho trefil ovšem do hlavy. No a bylo z toho nedáš dostaneš. V 27. minutě Perina podržel míč na pivotu a potom nechal vystřelit MARTINA SMĚŘIČKU z prvního doteku k pravé tyči - 3:3. Remíza vydržela osm minut. Pak JIŘÍ VOKOUN získal míč zpět proti Směřičkovi z pravé strany, udělal kličku Havlovi a jeho bodlo k bližší tyči znamená, že Mělník znovu vede 3:4. Na začátku 39. minuty přišlo poslední představení tuzemského reprezentanta v barvách Mělníka. Pátý gól JIŘÍHO VOKOUNA! Abrham vystoupil na Cupáka, tomu sjel míč z nohy a odrazil se na střed, kapitán hostů posílal balón z dálky do prázdné brány - 3:5. O půl minuty později ještě Helas vykřesal možnost bodového zisku. Havel přihrál zleva na pravou stranu a DAVID CUPÁK napálil balón z jedničky do bližší šibenice - 4:5. Vyrovnat už se ale domácím nepodařilo.

Ohlasy aktérů

Tomáš Poul (Helas Brno): „Dnes se nám v domácím zápase vůbec nedařilo, špatně jsme do zápasu vstoupili a i přes to, že jsme se dokázali dotáhnout, tak v rozhodujících momentech v obou šestkách jsme nebyli dostatečně důrazní. Proto si soupeř odváží všechny tři body. Nezbývá nám nic jiného, než dnešní zápas hodit za hlavu a připravit se na páteční těžký výjezd do Liberce.”

Pavel Šuba st. (Mělník): „Po selhání v závěru na Slavii a zbytečné ztrátě bodů, jsme chtěli v Brně tohle napravit a zvítězit. To se díky skvělému Vokymu povedlo. Dát skoro všechny góly v jednom zápase, se v Olympiku kdysi dávno jednomu hráči povedlo, ale to bylo v divizi.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152