Slávisté v prvním poločase nasbírali šest faulů a Kadaň zahrávala v 15. minutě pokutový kop z 10m. Nejlepší domácí střelec Caio napálil v této situaci tyčku a slávistického gólmana Žežulku nepřekonal, stejně jako před touto situací a po ní jeho spoluhráči. Sešívaní měli v první části několik situací, kdy získali míč při presinku a postupovali na domácí branku, nedokázali ale vymyslet důrazné zakončení – šanci měl Tomáš Kuchta, několikrát střílel také Antonín Hrdina.

Po změně stran naskočil do hry slovenský reprezentant Matúš Ševčík, slávisté zařadili vyšší rychlost a začali soupeře hrajícího na menší počet hráčů přehrávat. Skóre otevřel přesnou ranou po standardní situaci Míča právě po Ševčíkově přihrávce ve 25. minutě. O pět minut později Míča zapsal i asistenci na druhý gól, který zařídil Jan Křemen. Hráč, který se dle svých slov potýká s výkyvy formy, pak přidal ve 34. minutě i třetí branku po dlouhém výhozu od Žežulky. Trefil se hlavou.

Slávisté ustáli dlouhou power-play domácích, při které Inter spálil několik šancí a trefil břevno, a zabrali znovu za tři body. V závěru poprvé naskočil do hry také Mykola Kodackyi a několika dobrými obrannými zákroky týmu pomohl dokončit dobře rozdělanou práci.

Ohlasy aktérů

Caio (hráč Kadaně): “V posledních zápasech nás trápí koncovka a bez vstřelené branky vyhrát nemůžeme. Dnes jsme nehráli špatně, ale nedotáhneme naše slibné akce do zdárného konce. Teď máme čtrnáct dní pauzu, ve kterých potrénujeme a věřím, že v dalším utkání již budeme slavit vítězství."

Ondřej Míča (hráč Slavie): "Kadaň je silný soupeř, to jsme ale věděli. V prvním poločase jsme se prali trochu sami se sebou, odskakovalo nám to, po přestávce jsme zlepšili pohyb, dali jsme konečně gól. To nám určitě pomohlo, od druhé branky jsme už zápas kontrolovali. Moje zakončení? Jsem rád, že mi kluci poprvé ze standardky nahráli a byl z toho gól. Nejdůležitější je to, že jsme vyhráli, jsou to tři body z venku. Věřím, že zvládneme i ty poslední dva zápasy venku do konce roku, přivezeme si šest bodů a uděláme si krásné Vánoce."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Kadaň | MSH

Více
Adresa U Stadionu 2028, 432 01 Kadaň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 500 sezení / 75 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 775035966