Přestože Chrudimi chyběl nemocný Slováček a Max s Balogem zůstali po celý zápas pouze na lavičce, vytvořila si od úvodních sekund soustavný tlak. Agilní byl zejména Everton, houževnatá obrana v čele s gólmanem Javorskim ale odolávala. A naopak v 6. minutě přišel na druhé straně první větší závar soupeře a Kočiš poslal Hanáky do vedení. Tato branka tak ukončila chrudimskou sérii bez inkasovaného gólu, jež trvala od prvního poločasu zápasu v Mělníku, tedy 107 minut čistého času! Z vedení se Olomoučtí radovali ale jen minutu, než mladíček Krotil svým prvním ligovým gólem v kariéře vyrovnal. I v dalším průběhu měli domácí více ze hry, střelecky se jim ale nedařilo a nemohli se prosadit. Ve 13. minutě pak při nich stálo štěstí, když míč po střele Lapčíka skončil na tyči jejich svatyně. Do očekávaného vedení se tak svěřenci trenéra Alecia dostali až na začátku 16. minuty, gólmana Javorskiho prostřelil David Drozd – 2:1. Uklidnění v chrudimským řadách ale nepřišlo a hned za 35 vteřin opět srovnal stav Šipka. A aby toho nebylo málo, krátce před odchodem do kabin dokonce dostal Olomoucké do euforie hrající trenér Janečka (2:3).

Jak se dalo očekávat, začala druhá půle náporem domácího favorita, jeho střelba však byla velmi nepřesná a co přece jen prošlo, to zlikvidoval i za cenu vlastního zranění Javorski. Proto domácí přistoupili ke hře bez brankáře a tato varianta hry přinesla své ovoce ve 27. minutě, kdy si střelu s návlekem hrajícího Záruby srazil do vlastní sítě Lapčík. Východočeši pokračovali v power play i nadále a hned o minutu později je poslal do vedení Everton, čímž tak oslavil své páteční 37. narozeniny. Jenže ani teď náskok neudrželi. Sice jej mohl ve 31. minutě potvrdit před poloprázdnou klecí Záruba, v jasné pozici ale selhal, a tak zafungovalo staré a otřepané pravidlo nedáš – dostaneš, z protiútoku vyrovnal na 4:4 Kočiš. S postupujícím časem se pak u domácích dala cítit nervozita, obavy ze ztráty bodů byly velké. Vše ale rozhodla 38. minuta, kdy vstřelil vítězný gól - opět při hře bez brankáře - André. O dvanáct vteřin později navíc přidal šestý úspěch David Drozd po dlouhém výhozu gólmana Jacksona. Závěrečná power play Hanáků pak ještě přinesla sedmý úspěch, upracované vítězství podtrhl do prázdné André.

 

Ohlasy aktérů

Radim Záruba (FK Chrudim): „Byl to velký boj. Olomouci přijela v sedmi lidech a my jsme ji umožnili chodit do naší otevřené obrany. Největší chybou bylo, že během pěti minut vyprodukujeme třeba dvacet střel a nejsme schopni z toho dát branku. Olomouc si držela svůj styl hry, my jsme se k tomu přidali naší nemohoucností. To, co pochytal Dan Javorski, to bylo neuvěřitelné."

Nikolas Tilkeridis (Olomouc): "Podle tabulky to bylo utkání první s posledním. Ale průběh tomu neodpovídal. Musím všechny kluky pochválit za odvedenou práci. Dnes nás podržel gólman Javorski. Škoda ze jsme neudělali historický úspěch."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

H. Městec | SH

Více
Adresa Jiráskova 916, 538 03 Heřmanův Městec
Kategorie Kategorie A
Kapacita 150 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 469695132