Začátek utkání byl velmi vyrovnaný a oba dva týmy se střídali v příležitostech ke vstřelení branky. V 6. minutě se ujali vedení hosté, když si nešťastně srazil míč do branky Klíma. V prvním poločase zářili oba dva brankáři, kteří likvidovali šance protivníků. V 18. minutě hosté předvedli skvělou kombinaci na jeden dotek a ujali se vedení 2:0, ale ještě do poločasu stihl snížit Filip Gedeon. Po prvním poločase Baník prohrával 1:2.

Ve druhém poločase přebral otěže utkání Baník a diktoval tempo hry. Ve 22. minutě doplachtila Schreinerova střela do branky a bylo vyrovnáno.Ve 23. minutě Baník vsítil dvě branky a otočil stav utkání na svoji stranu. Prosadili se Klíma a Vlach. Baník si vypracovával další šance a rychle odbavoval hostující tým o balón. V 27.minutě se prosadil znovu Klíma a hosté z Brna si vyžádali oddechový čas. Hosté to po time-outu zkoušeli v power play, ale ze začátku jim to nevycházelo a inkasovali během tří minut další tři branky. Postupně skórovali Kasal, Gedeon a Klíma zkompletoval hattrick. Žabinské Vlky ovšem nepříznivý stav utkání 2:8 neodradil od toho dál zkoušet v power play a vyplatilo se jim to. V 35. minutě se prosadili Svoboda a Chráscina. Po snížení na 4:8, reagoval trenér Jan Brič oddechovým časem a důrazně promlouval ke svým svěřencům. Ovšem hosté to dál zkoušeli v 5 hráčích v poli a uzamkli Baník na jejich polovině. Hosté v rozmezí 35. - 37. minuty snížili na rozdíl jediné branky. V závěru držel Baník brankář Nejedlý, který předvedl několik skvělých zákroků. Baník následně přežil poslední tlak hostů z Brna a doma vybojoval tři body za výhru 8:7.

Ohlasy aktérů

Filip Schreiner (hráč Chomutova): “Konečně jsme potvrdili roli favorita a vyhráli jsme nad brněnskými Vlky. Zápas se odehrával ve vysokém tempu. Troufám si říct, že nám tohle naštěstí vyhovuje. Jak už je zvykem, tak ze začátku zápasu jsme prohrávali 0:2. Po poločase jsme do toho šlápli a náš brankostroj se zastavil až na 8:2. Brno stihlo reagovat pouze na konečných 8:7. Děkujeme našim skvělým fanouškům, kteří vytvořili opět skvělou atmosféru.”

Radek Toman (trenér ŽV Brno): "Dnes jsem velmi zklamaný. V první půlce jsme hráli výborně, jen jsme neproměnili spoustu tutovek. Do druhé půlky místo bojovníků nastoupili mistři světa a domácí se chytli. Nastalo 10 minut naprosté hrůzy. Ale nevzdali jsme se, ještě jsme se dokázali dostat do zápasu. Nakonec jsme mohli v poslední vteřině vyrovnat, ale bohužel jsme těsně minuli branku. Všichni si musíme vzít z tohoto zápasu ponaučení."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Chomutov | MSH

Více
Adresa Mánesova 4980, Chomutov
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 700 sezení / 350 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 474651126