Přestože se Křemenovi i podle jeho slov příliš nedaří a trenér Sláma ho do dvou úvodních čtyřek nezařadil, slávistický futsalista nakonec svými dvěma přesnými zakončeními rozhodl o osudu utkání po té, co po přestávce naskočil do hry.

V prvním poločase diváci v krásné hale Dukly Liberec branku neviděli. Velkou příležitost měl úvodu Antonín Hrdina, ale zblízka neprostřelil Dominika Vogta v brance domácích. Po další dobré kombinaci zakončoval Filip Vaktor, několik střel domácí zablokovali. Na druhé straně Vondráček zlikvidoval nadějné situace Marka Bíny. Slávisté měli i smůlu, když v závěru Tomáš Kuchta po krásné souhře s Ondřejem Míčou a Havrdou trefil tyč. Posledně jmenovaný pak stejnou část branky pak nastřelil v poslední minutě.

Byl to právě Havrda, který ve 24. minutě gestem smekl klobouček při oslavě úvodního gólu, aby tím pochválil autora přesné přihrávky přes celé hřiště Hrdinu – 1:0 pro Slavii. Hned o minutu později Jan Homola podobně precizně uvolnil Křemena, který vstřelil svůj gól číslo 99 – 2:0 pro Slavii. Ve 39. minutě Křemen utekl přes celé hřiště a mazáckým futsalovým zakončením zvýšil na 3:0. Liberecký Rabisco stihl v závěru připravit Vondráčka o čisté konto prudkou ránou po zemi k tyči, to ale nakonec Pražanům nemuselo tolik vadit. S největší pravděpodobností sice jen do neděle, ale přesto se díky dalším třem bodům vyšvihli na první místo ligové tabulky.

Ohlasy aktérů

Dominik Vogt (brankář Liberce): “Myslím si, že první poločas byl z naší strany dobrý. Dobře jsme bránili a měli ojedinělé šance. Slavia sice potvrzovala roli favorita a vytvořila si více šancí, ale my drželi skvělý poločasový výsledek. Nakonec je z toho hořká prohra. Sami nedáváme góly a děláme chyby, které takto zkušený tým potrestá. Pak zápas těžko honíme.”

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli. Přiznám se, že se mi líbí, jak Liberec hraje, mají mladý, běhavý tým, který má před sebou určitě budoucnost. Je trochu paradox, že Honza Křemen, který se sám dobře necítí, a říká, že mu to nejde, nakonec zápas rozhodl. Jsem také rád, že máme tak vyrovnané gólmany, Adam nás dnes podržel, byl to složitý zápas pro něj, dlouho neměl práci, pak musel vytáhnout výborné zákroky."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577