Začátek utkání ve STAREZ ARÉNĚ VODOVA nezačal pro domácí dobře. Na začátku desáté minuty totiž inkasovali. Mykytjuk vyrazil střelu na levou stranu, tam byl hostující RADEK JELÍNEK, který poslal balon do odkryté části branky - 0:1. Na konci 12. minuty Chomutov už vede od dvě branky. Po rychlé akci na pravé straně střílel FILIP SCHREINER zblízka a prostřelil Mykytjuka ranou na levou tyčku - 0:2. Domácí Helas ale nesložil zbraně. V 15. minutě dostávají možnost na snížení v podobě penalty. DAVID CUPÁK si vzal delší rozběh a pak poslal balon k pravé tyčce. Brankář Chomutova skončil na opačnou stranu - 1:2. V 17. minutě už bylo srovnáno, Zdráhal šel do rychlého kontru a dostal na levé straně balon. Ten rychle vracel na osu a míč nakonec končí v síti- 2:2. Helas se ale nespokojil pouze s vyrovnáním. Domácí tým jde do vedení po brance přes celé hřiště, ANDREJ MYKYTJUK vykryl šanci Kasala a podíval se, kde je brankář hostů. Vypálil přes celé hřiště a prostřelil překvapeného gólmana Chomutova, který si ještě sáhnul na míč - 3:2. Půl minuty před koncem poločasu pak Helas své vedení navyšuje a to po pěkném signálu na pravé straně. Poul poslal z pravé strany míč před branku, kde byl naběhnutý MARTIN ZDRÁHAL a ten poslal balon rychle k tyčce - 4:2.

Chomutovští chtěli ještě zdramatizovat ve druhém poločase utkání. Helas jim to ale nedovolil. Domácí jdou v 26. minutě do tříbrankového vedení po signálu z rohu. Směřička poslal míč k zadní tyčce, tam byl MARTIN ZDRÁHAL, který poslal z první ránu přesně k tyčce - 5:2. O tři minuty později opět Helas navýšil své vedení. Poul poslal balon z levé strany na branku, kde jej doklepl zcela volný LUKÁŠ PERINA - 6:2. V 32. minutě se ještě hosté snažili dostat zpět do zápasu. Pěknou souhru zakončil na pravé straně pořádnou pumelicí do horní části branky DANIEL KLÍMA - 6:3.

Ohlasy aktérů

Martin Zdráhal (Helas Brno): „Věděli jsme, že nás s Chomutovem nečeká nic lehkého, což se potvrdilo hned v úvodu zápasu. Soupeř šel do dvougólového vedení, na které jsme dokázali reagovat i díky penaltě a šťastnému gólu. V druhé polovině jsme ale soupeři odskočili a myslím, že jsme nakonec zaslouženě vyhráli.”

Jan Nejedlý (brankář Chomutova): “Dnešní zápas hodně bolí. Vstoupili jsme do zápasu výborně, plnili jsme vše, co jsme přes týden natrénovali, ale bohužel nás opět srazily individuální chyby. Myslím si, že jsme byli Brnu důstojným soupeřem, ale jak říkám, sráží nás individuální chyby a hromada neproměnných šancí.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152