Oba týmy věděly, že vítězství v tomto utkání může být výraznou nápovědou při řešení sestupového rébusu. Po úvodním oťukávání přišla sedmá minuta a v ní padly tři branky během třiceti sekund (6:04 - Chráscina, 6:18 - Brázdil, 6:34 - Lošťák)! ŽV šli do vedení, které okamžitě ztratili a bylo to 1:2! V následujících minutách mohl vývoj utkání nabrat zcela jiný směr, jelikož domácí tým musel ustát několik nebezpečných ataků a brankových příležitostí hostí, kteří byli po bleskovém obratu skóre pochopitelně na koni. Hosté si vypomáhali i hrou s brankářem v poli a ve 14. na to doplatili - po Chroustem vybojovaném míči vyrovnával Havlín do odkryté branky, ve které zaskakoval za vyběhnuvšího brankáře pouze bránící hráč. Čtyřicet sekund po vyrovnání šli Vlci dokonce do vedení. Hosté se provinili šestým akumulovaným faulem a z 10m pk prostřelil jejich brankáře opět domácí kanonýr Havlín - 3:2. V závěru poločasu přidali domácí čtvrtou branku, když po akci Silného po levé straně dorážel do prázdné Koutný a zaznamenal tak svůj premiérový prvoligový gól.

Po změně stran se pět minut hrálo nahoru / dolů a poté přišla 26., ve které padly opět dvě branky. Nejprve Svoboda zužitkoval před prázdnou brankou Havlínův dlouhý křižný pas a poté Havlín skóroval z podobného místa odkud předtím nahrával Svobodovi. Když se ve 30. po Chráscinově přihrávce přes celé hřiště do listiny střelců zapsal opět Havlín bylo to již 7:2 a zdálo se být rozhodnuto. Zdramatizování ale přišlo ve 32. ve které padly další dva "slepené" góly a oba vstřelili hosté (Lapčík, Lošťák) - 7:4. Poslední pětiminutovka byla "divočina", při které padlo ještě 5 branek (Chroust, Havlín, Chroust, Kratochvíl - Janečka) a konečný stav se zastavil na velmi nečekaném skóre 11:5. Dominik Havlín vstřelil 5 branek a domácí tým se v průběžné tabulce posunul před svého soupeře. Zápas se hrál v rámci projektu Futslových pondělků za asistence kamer ČT a i když se možná nejednalo o futsal supervrcholové kvality, pro běžného diváka to byla velká zábava a propagaci futsalu jako takového zápas zcela jistě prospěl.

Ohlasy aktérů

Radek Toman (trenér ŽV): "Dnes to byl typický zápas mužstev hrajících o záchranu. Spíše boj než ukázkový futsal. Důležité utkání jsme ale zvládli a vítězství nás snad nakopne do dalších zápasů. Chtěl bych ještě poděkovat speciálně našim skvělým fanouškům za jejich podporu."

Jan Křižák (hráč Olomouce): "Přijeli jsme na půdu dobře připraveného soupeře. Opět nás trápila efektivita v koncovce. A soupeř trestal každou naši chybu."

| STATISTIKA

Kde se hrálo

Brno | Modřice

Více
Adresa Benešova 274, 664 42 Modřice
Kategorie Kategorie A
Kapacita 250
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 608577099