Kapitán Mělníka Jiří Vokoun i proti favorizovanému východočeskému soupeři protáhl svou gólovou sérii, kdy se prosadil ve všech zápasech letošních zápasech. Z desetimetrového kopu v závěru prvního poločasu na chvíli vrátil svému týmu naději na zdramatizování utkání.

Před přestávkou se navíc stihl prosadit ještě Muamer Mešić. Víc ale hosté ze čtyřbrankového náskoku vybudovaného v úvodní desetiminutovce stáhnout nedovolili. Po změně stran stříleli už jen oni. Výsledek tak nabral zrcadlově opačnou podobu, jakým Mělník vyprovodil z gymnázia dva předešlé soupeře.

Kapitán Olympiku Jiří Vokoun po zápase žehral na starty do obou poločasů. „Začátek jsme bohužel zaspali. První poločas byl poměrně vyrovnaný. I druhou polovinu jsme začali špatně a doplatili jsme na naší vlastní power-play, kdy jsme dostali množství gólů. Chrudim byla náročným soupeřem.”

V tabulce první hosté byli až na krátkou pasáž v závěru prvního dějství s výsledkem a výkonem spokojeni. „Začali jsme velmi dobře, brzy vedli 4:0 a hra byla jasně v naší moci. Bohužel jsme pak vyrobili šestý akumulovaný faul a z něho inkasovali, krátce na to podruhé a zřejmě ztrátou koncentrace jsme na chvíli vypadli z tempa. Naštěstí přišla přestávka, kde nás trenér, kterému se náš výpadek nelíbil, pokáral a po pauze jsme se opět vrátili k naší hře a naprosto jednoznačně zvítězili,” uvedl brankář Chrudimi Jackson.

Ohlasy aktérů

Jiří Vokoun (kapitán Mělníku): "Začátek dnešního zápasu jsme bohužel zaspali. První poločas byl poměrně vyrovnaný a skončil 2:4. I druhou polovinu utkání jsme začali špatně a doplatili jsme na naše vlastní power-play, kdy jsme dostali velké množství gólů a utkání bylo ukončeno ve stavu 2:9. Chrudim byla náročným soupeřem.”

Jackson (brankář FK Chrudim): „Začali jsme velmi dobře, brzy vedli 4:0 a hra byla jasně v naší moci. Bohužel jsme pak vyrobili šestý akumulovaný faul a z něho inkasovali, krátce na to podruhé a zřejmě ztrátou koncentrace jsme na chvíli vypadli z tempa. Naštěstí přišla přestávka, kde nás trenér, kterému se náš výpadek nelíbil, pokáral a po pauze jsme se opět vrátili k naší hře a naprosto jednoznačně zvítězili.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Mělník | SH

Více
Adresa Pod Vrchem 3421, 27601 Mělník
Kategorie Kategorie A
Kapacita 120 sezení, 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch PVC
Telefon 315622044