Oba dva týmy si byly jisté tím, že nechtějí udělat chybu. Tomu také odpovídala hra, kdy oba celky vycházely ze zajištěné obrany k brejkům. Na jedné i druhé strany bylo k vidění několik zajímavých šancí. Na branku se ale čekalo do 12. minuty. To Vaktor rozehrál aut zleva na střed brankoviště, kde ANTONÍN HRDINA skóroval nataženou nohou v souboji s Cupákem do dolní části brány - 0:1. Helasu se podařilo za necelé tři minuty srovnat. Havel sebral balón Sitovi, posunul do levé strany kolem Kuchty a MARTIN ZDRÁHAL dloubnul míč přes Vondráčka, Křemen už nezachránil situaci na čáře - 1:1. Pak oba dva týmy opět řešili to neudělat chybu v obraně. Největší gólová šance přišla zhruba pul minuty před koncem prvního poločasu kdy Homola namazal rozehrávkou Cupákovi, ten si hodil míč na levačku a Slavii zachránila levá tyčka. Do kabin tak šel Helas i Slavia za vyrovnaného stavu.

Hned na začátku druhého poločasu šli hosté do přečíslení. Slavia šla do brejku tři na dva, Křemen krásně přenášel zleva na pravou stranu a Sita už překonal pokusem na zadní tyč Mykytjuka, toho zachránil Směřička. Další šance, která "smrděla golem" přišla v 26.minutě. Zdráhal promáchl na posledním a najednou běžel Křemen sám na Mykytjuka, jeho tutovka skončila těsně vedle zadní tyče. O minutu později už se hosté mohli radovat. Kuchta si vyměnil míč s Křemenem a předložil centr na střed brankoviště, odkud JAN HOMOLA propálil Mykytjuka pod břevno - 1:2. Na konci 29.minuty měl Helas velkou šanci na vyrovnání. Směřička prošel na levé straně porešetárovsku kolem Míči a naservíroval balón Zdráhalovi před prázdnou bránu, ten ale selhal. Na začátku 32. minuty David Cupák sklepával pod sebe zleva na Danka, jeho střela skončila na ruce Sandeckého a pískala se penalta. Tu DAVID CUPÁK proměňuje ze svého pohledu po zemi k pravé tyči do protipohybu a je opět vyrovnáno - 2:2. O půl minuty později mohli jít hosté opět do vedení. Krásné sólo Hrdiny dopadlo „zidanovkou“ na levé straně a podražením těsně před brankovištěm. Ve 34.minutě se slušně zaplněná hala radovala. Mykytjuk vyhazoval na pivota Davida Cupáka. ADAM VONDRÁČEK boxoval míč hodně nešťastně nad sebe a ten přepadl do sítě - 3:2. Slavia si bere oddechový čas a pak zkouší dlouhou PowerPlay. V čase 39:36 ji využívá. Křemen rozehrál roh zprava, ANTONÍN HRDINA se odpoutal od bránících hráčů a mezi nohama Svobody srovnal směrem na vzdálenější tyč - 3:3. Helasu už se z náporu branku vstřelit nepodařilo, a tak se body dělí.

Ohlasy aktérů

Lukáš Perina (hráč Helasu): „Přijela Slavia, která je na tom v tabulce bodově stejně jako my a podle toho vypadalo i utkání. Dostali jsme góly z našich taktických chyb, kdy jsme chtěli bránit standardní situace blízko u sebe, abychom je donutili hrát okolo, bohužel jsme ale dvakrát vypadli z koncentrace a soupeř nás z tohoto přísně potrestal. O konci utkání je škoda mluvit, ale myslím si, že remíza nakonec utkání sluší.”

Jan Homola (kapitán Slavie): "Bod nakonec bereme, i když jsme soupeře v závěru hodně zmáčkli a mohli jsme z power play dát i více branek. Helas dobře brání, těžko jsme se do nich dostávali, je to tu vždy těžké, remíza je nakonec zasloužená, my si odvážíme bod, bereme ho."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152