Chrudimští nastoupili do utkání s klasickou reprezentační čtyřkou, takže po nějaké době dal trenér Alecio opět dohromady bratrskou dvojici Drozdů, a začali hodně aktivně. Do vedení se mohli dostat již ve 3. minutě, obstřel Davida Drozda ale proletěl jen těsně vedle levé tyče. Gólová radost tak přišla o minutu později, kdy se David změnil v nahrávače a po jeho krásném vysunutí otevřel skóre Everton. V 7. minutě přidal po pěkné akci Slováčka druhý úspěch André a trenér Helasu Galia si musel vzít oddechový čas. Díky němu se Brňanům na chvíli podařilo nápor Chrudimi utlumit a dokonce sami dvakrát nebezpečně vystrčili růžky. Takže si zase „tajm“ vzal kouč Alecio a výsledek se dostavil takřka vzápětí, brejk dvou na jednoho proměnil ve třetí gól Everton. Opravdu vydařený a parádně odmakaný poločas pak uzavřel přesnou dorážkou Max (4:0).

I po změně stran měli domácí hru jasně ve své moci, chybělo ale přesné zakončení, přitom šance Pavla Drozda nebo Andrého po brance přímo volaly. Navíc ale Helas výrazně přitvrdil (žluté karty 2:4), což mu rozhodčí celkem tolerovali, takže se hra dost kouskovala a neměla takový spád. Potěšit oko diváků pátým gólem mohl ve 30. minutě David Drozd, osamocený „nájezd“ mu však zneškodnil vyběhnuvší brankář Klímek. V posledních třech minutách střetnutí zkusili Chrudimští power play, navíc hrál Helas s pěti akumulovanými fauly, ale v největší šanci netrefil Mareš úplně prázdnou klec, a tak se skóre již nezměnilo. Radost z výhry to ale domácím fanouškům pokazit nemohlo, výkon jejich týmu se jim tentokrát opravdu musel líbit.

Ohlasy aktérů

Max (FK Chrudim): „Věděli jsme, že Helas má v této sezoně skvělý mančaft, ale my jsme dnes odehráli asi nejlepší poločas v letošní sezoně. Dělali jsme vše podle představ trenéra a hlavně jsme dali góly. Po pauze už to nebylo takové, ale hlavní je, že jsme vyhráli a udrželi čisté konto.”

Milan Svoboda (Helas Brno): „Věděli jsme, co nás čeká a jaká kvalita proti nám bude hrát. Chtěli jsme být aktivní a nenechat Chrudim, aby nás zavřela na naší polovině. Ikdyž jsme se dobře připravili a rozebrali jsme si jejich nový herní systém, tak nás hlavně svým pohybem a strojovými herními prvky trestali. Soupeři k výhře gratuluji. My teď budeme chtít získat další možné body v nadcházejícím utkání se Slavií.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

H. Městec | SH

Více
Adresa Jiráskova 916, 538 03 Heřmanův Městec
Kategorie Kategorie A
Kapacita 150 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 469695132