Úvod zápasu vyšel lépe hostům. Ti v první minutě využili zaváhaní v obraně a otevřeli skóre zápasu – 0:1. Na to reagovala nová brazilská akvizice RABISCO. Levonohý křídelník se trefil bodlem přímo do šibenice – 1:1. Obrat zajistila dvojice Žoček – VYČÍTAL, kdy druhý jmenovaný zkušeně zavřel zadní tyč. Dobře kombinující Rapid nezahálel. Stav skóre opět srovnal díky dobré práci pivota Žežulky – 2:2. Bohužel pro FTZS vítězství na svou stranu strhl Zápotocký Ji., který se prosadil netradičně hlavou po rohovém kopu – 2:3. Do šaten se šlo přeci jen za remízového stavu. V akci byl znovu RABISCO, který naopak svou slabší nohou stav na světelné tabuli srovnal – 3:3.

Druhá půle začala stejně, jako ta první. Rapid sehrál dobře hru v pěti, kdy na konci pohledné akce stál Šebek – 3:4 z pohledu domácích. Srovnání přišlo zanedlouho. RABISCO obešel brankáře a zkompletoval hattrick – 4:4. O pár minut později se FTZS radoval z otočky. Pozorný kapitán Žoček uvolnil VYČÍTALA a ten si připsal svou druhou trefu v zápase – 5:4. Na 6:4 pálil s chutí hrající RABISCO, který z PVK z hranice vápna nedal hostujícímu brankáři šanci. V utkání nezahálela ani druhá zámořská akvizice. ALLANZIN si pohrál s Vobořilem a lobem zvýšil na 7:4. Rapid hrající power-play dotáhl jednu akci do gólu 7:5 a následně ho trestal s chutí hrající VYČÍTAL, který zkompletoval hattrick a udělal tečku za velmi povedeným zápasem plného zvratů, pohledných akcí a branek!

Ohlasy aktérů

David Vyčítal (autor hattricku): “Tak v první řadě jsem šťastný za tři body a jsem moc rád, že jsem mohl takto pomoct týmu. Měl jsem hroznou radost, když jsem se dozvěděl, že jsem v nominaci, protože poslední týdny nebyly úplně lehké. Na hřišti jsem se pak cítil úplně skvěle, hrálo se mi opravdu dobře. Ještě před zápasem si mě vzal stranou Kuba Žoček a řekl mi, co a jak a fungovalo nám to. Mám z dnešního zápasu obrovskou radost.”

Jakub Dlask (brankář Liberce): "Utkání rozhodly individuální výkony našich hráčů. Bohužel jsme ze začátku utkání inkasovali laciné branky a museli dotahovat. Soupeř hrozil hlavně ze standardních situací a rychlých brejků po našich ztrátách. Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli a mohli jsme všem fanouškům dopřát radost z výhry.”

Jan Šebek (hráč Rapidu): "Měli jsme dobrý start do zápasu, škoda ze jsme neodskočili o dvě branky, pak by se nám lépe dýchalo. Pak nám ukázali svou sílu brazilský kluci a bohužel nás porazili právě oni."

 

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577