Zápas ve Starez Aréně Vodova nezačal pro domácí moc dobře. 3.minuta a k míči se dostal MIKUS, který prostřelil vše co mu stálo v cestě - 0:1. O tři minuty později to už bylo o dvě branky. To když Křivánkovu přihrávku poslal do sítě Holý - 0:2. Jenže Helas se nepoložil a nadále se snažil vstřelit branku. Povedlo se mu to v 10.minutě. Balog nenechal utéct míč za čáru a skoro z rohu nachází před brankou TARIKA LUKŠIJU a ten si v prvním utkání po návratu z Big Brothera připisuje hned branku - 1:2. V 11. minutě je ve Starez Aréně Vodova vyrovnáno! Spolupráce Martinů Směřičky se ZDRÁHALEM vyústila v gól druhého jmenovaného - 2:2. Následně bylo k vidění několik šancí na obou stranách, diváci se dobře bavili, ale do konce prvního poločasu už branka nepadla, a tak se šlo do kabin s remízou v zádech. 

Hned v první minutě druhé půle je na ploše velmi rušno. Směřička nabíhá s míčem proti Vahalovi a po vzájemném souboji zůstává míč před brankou osamocený. Následně dojde k souboji dobíhajících hráčů. V brance místo míče nakonec končí Zdráhal. Podle diváků se měl pískat faul, ale rozhodcovská píšťalka zůstala němá. O další dvě minuty později padá gól na druhé straně hřiště. Spolupráci na jeden dotek, po níž oběhl míč všechny čtyři hráče Plzně, poslal do branky Helasu PETER KOZÁR - 2:3. Ve 29. minutě trenér Tomáš Galia volá na své hráče ať se uklidní a neblázní.

Následně ale hráči  Helasu ztrácí míč a je z toho akce, po které Mikus nahrává na VITINHA, jenž dává hostům dvoubrankový náskok - 2:4. Helas to následně zkouší bez brankáře, kterého v rozlišováku nahrazuje Jan Havel. Ve 36. minutě to nese ovoce. Domácí rozjíždí akci na jeden dotek na jejímž konci uklidil míč do branky hostů DOMINIK BALOG - 3:4. Helas vrhá směrem ke konci utkání všechny síly do ofenzívy. K vyrovnání ale chybí jen kousek štěstí. Míč se sice několikrát dostává před Vahalovu branku, ale nikdo jej nedoráží za jeho záda. Nakonec je z toho prohra o jednu branku. 

Helas Brno v dohrávaném utkání pátého kola doma prohrává s týmem SK Interobal Plzeň poměrem 3:4. Hosté se ve druhém poločase dostali do dvoubrankového vedení a domácí už stihli jenom snížit. Všechny body tak putují na západ Čech. Helas ale rozhodně doma nezklamal. Příští týden se o tom ve středu můžete přesvědčit v utkání proti Chrudimi.

Ohlasy aktérů:

Tarik Lukšija (Helas Brno): „Dnes jsme věděli, že nás bude čekat náročné utkání s velice kvalitní Plzní. Od začátku zápasu jsme se snažili plnit taktické pokyny, co nám trenér zadal, bohužel jsme po chybách dostali dvě branky, ale nepolevili jsme a byli jsme nadále zodpovědní a stihli do poločasu vyrovnat. Věděli jsme, že druhou půlku do nás soupeř nastoupí v úplně jiném mentálním rozpoložení, a že budou chtít utkání zase strhnout, což se jim i povedlo a zase odskočili o dvě branky. Nakonec jsme ještě snížili, ale k vyrovnání nám chybělo štěstíčko. Utkání hodnotím z naší stránky kladně a jsem velice rád, že jsem zpět!”

Peter Kozár (Interobal Plzeň): "Sice si vezeme tři body, ale nebyl to od nás úplně ideální výkon. Helas nám nedal vůbec nic zadarmo."

|STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152