Chrudimští futsalisté nastoupili proti Slavii v kompletní sestavě a i přesto, že v úvodních minutách měli více ze hry, inkasovali jako první. V polovině třetí minuty dostal chvilku prostoru slavistický Ondřej Míča, jehož prudká rána po zemi dostala sešívané do vedení. Z náskoku se ale Slavia dlouho neradovala. Svůj střelecký instinkt prokázal nejprve André, na jehož ostrou ránu dosud skvěle chytající Žežulka nestačil, vzápětí se po hezkém průniku jeden na jednoho prosadil také David Drozd.

Hektický závěr poločasu však zamíchal kartami. Chrudim velmi rychle posbírala pět faulů a po dalších nedovolených zákrocích musela čelit dokonce třem desetimetrovým kopům. Jeden z nich proměnil Ondřej Míča a srovnal na 2:2. Definitivní podobu výsledku prvního poločasu dal André, který ukázal, že mu heřmanoměstecká palubovka bude střelecky sedět.

Po přestávce se velké emoce přece jen uklidnily, průběh poločasu a zmařené chrudimské šance rozvířila až vyrovnávací trefa Jana Křemena, který zůstal nehlídaný na zadní tyči. Vyrovnávací gól hostujícího celku nakonec Chrudimské probral, favorit duelu si již dokázal zbytek utkání pohlídat.

Vítězná branka jde na vrub Andrého, jenž ukázkovým pasem našel před prázdnou brankou Pavla Drozda, který již neměl práci složitou. Stejný hráč se prosadil o 77 sekund později znovu, definitivní razítko na chrudimské vítězství udělal bratr David Drozd ve 36. minutě. Chrudim v důležitém souboji porazila Slavii Praha 6:3 a zůstala na předních místech 1. Futsal ligy.

Ohlasy aktérů

Pavel Drozd (FK Chrudim): „Byl to vyrovnaný a hodně těžký zápas. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, což Slavie dokázala už v utkání s Plzní. Mají kvalitní, mladé mužstvo, my se stále sžíváme s novým stylem. Slavia se dostala do vedení a poté jsme se těžko dostávali do zápasu. Dobře, že jsme rychle otočili a dotáhli zápas do vítězství."

Ondřej Míča (SK Slavia): "Do stavu 3:3 jsme hráli dobře, drželi jsme s nimi krok, třetí a čtvrtý gól nás možná zlomil, už jsme nedosáhli na kontaktní branku. Moje góly? První jsem napálil bodlem, i když to bylo bolavou nohou, druhý padl z penalty. Mrzí mne ale ta moje druhá penalta, kdy jsem měl mířit trochu výš a spadlo by to tam. Ale když jsme prohráli, tak je to vlastně jedno, kdo dal a nedal gól. Máme teď čas se připravit pořádně na domácí zápas s Chomutovem a zvládnout ho za tři body."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

H. Městec | SH

Více
Adresa Jiráskova 916, 538 03 Heřmanův Městec
Kategorie Kategorie A
Kapacita 150 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 469695132