Začátek utkání probíhal ve stylu počátečního "oťukávání", ale v 5. již padly dvě branky. Domácí šli do vedení, když přímý volný kop z hranice brankoviště proměnila nová posila v jejich dresu - Vlastimil Ryšavý. Ve stejné minutě se po brejku prosadil pohotovou střelou Tomáš Poul a bylo to 1:1. Další čtyři minuty se Helas opřel do obrany Žabinských Vlků vší silou a domácí tým se pouze bránil. Poté zahrozili i domácí a hra se vyrovnala. Na začátku 16. hosté neproměnili 100% šanci a netrefili prázdnou branku ŽV, ale přesně za minutu už šli do vedení, když domácí obrana nezachytila průnik Jana Havla, ten si po povedené individuální akci navedl míč na střed brankoviště a přesnou střelou nedal domácímu gólmanovi šanci - 1:2. Poločas.

Po změně stran se hra přelévala od branky k brance, oproti prvnímu dějství přibylo poněkud více nepřesností a ve 27. předvedl Martin Zdráhal akci ne nepodobnou předchozí brance Helasu a opět z prostoru středu brankoviště navýšil vedení Helasu na dvoubrankový rozdíl. Domácí nesložili zbraně, tradičně bojovali a odměnou jim byla branka Michala Kratochvíla - 2:3. V poslední pětiminutovce hráli Vlci se zvýšenou snahou "dopředu", částečně i bez brankáře, ale Helas si již vítězství vzít nenechal a Martin Zdráhal svými dvěma brankami (36. a 39.) upravil konečnou podobu skóre na 2:5.

Ohlasy aktérů

Radek Toman (trenér ŽV): "Dnes jsme odehráli velice dobré utkání, myslím, že jsme Helas potrápili. Strašně moc se ale nadřeme na gól a naopak inkasujeme poměrně laciné góly. Ale dnešní výkon je příslib do budoucna."

Martin Zdráhal (hráč Helasu Brno): „Výhra v derby se nerodila zrovna lehce. Důvodem byly hlavně naše neproměněné šance, které držely vlky ve hře. V druhém poločase jsme ale odskočili a výhru jsme si zaslouženě pohlídali. Máme dvanáct bodů ze čtyř zápasů, takže s úvodem do sezóny musíme být spokojení. Teď nás čeká reprezentační pauza, během které nabereme síly do další části sezóny.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Modřice

Více
Adresa Benešova 274, 664 42 Modřice
Kategorie Kategorie A
Kapacita 250
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 608577099