Od úvodních minut byl Rapid aktivnějším týmem, který se dostával do šancí a střeleckých příležitostí. Rapid byl za svou aktivitu odměněn již v 5. minutě, kdy přímo z rohu nachytal na švestkách hostujícího brankáře Tomáš Vobořil a opět ukázal svůj obrovský přehled a chytrost. 

Na první vstřelenou branku Rapidu v této sezóně ale dokázal Mělník rychle zareagovat poté, co v 8. minutě zužitkoval standardní situaci reprezentant a kapitán Mělníka Jiří Vokoun. Rapid si však nenechal vzít vítr z plachet a dál pokračoval ve výborném výkonu. Nejprve se neujaly pokusy bratrů Zápotockých, na druhé straně neuspěl hostující Machytka v souboji s výborně chytajícím Martinem Džudžou.

V 11. minutě byl faulován Jan Šebek a Rapid dostal možnost zahrávat standardní situaci. Tu si vzal na starost Tomáš Vobořil, který našel Jaroslava Zápotockého, jenž nádhernou střelou o břevno vrátil Rapidu vedení - 2:1. V tu dobu měl Rapid na svém kontě již pět akumulovaných faulů a ve vzduchu se vznášela hrozba desetimetrového kopu. Tu však domácí hráči zažehnali, naopak na pět faulů se brzy dostal i Mělník.

Ten musel spolknout horkou pilulku na konci prvního poločasu, kdy během dvou minut inkasoval tři branky. Nejprve se po rohovém kopu, opět po asistenci Tomáše Vobořila, prosadil Jaroslav Zápotocký, aby ten stejný hráč za necelou minutu zvýšil již na 4:1, čímž završil čistý hattrick. Poločas z říše snů podtrhl v 19. minutě Jiří Zápotocký, který se prosadil po povedené bratrské souhře. 

Rapid šel do druhého poločasu s vedením 5:1, ale také s vědomím, že utkání není ani zdaleka rozhodnuté. Rapid však svým výkonem ve druhém dějství nenechal nikoho na pochybách, že si dojde pro první ligové body v této sezóně.

Hned ve 22. minutě chytře tečoval Jiří Zápotocký před hostujícím brankářem střelu brankáře Martina Džudži a zvýšil na 6:1. Za další minutu to bylo již 7:1, kapitán Martin Gajdoš naservíroval míč v přečíslení Matějovi Vondrkovi, který nabídnutou příležitostí nepohrdl.

Mělník následně vše vsadil na hru bez brankáře, ta však díky obětavé obraně Rapidu nepřinesla efekt. Naopak Rapid se do konce utkání prosadil ještě třikrát zásluhou branek Martina Gajdoše, Jaroslava Zápotockého a pověstnou desítku završil Jaroslav Novák.

Ohlasy aktérů

Jaroslav Zápotocký (hráč FC Rapid Ústí): "Co bych mohl k zápasu říct. Je to fantazie. Chtěli jsme před skvělými diváky předvést dobrý výkon a jsme rádi, že jsme ho předvedli a k tomu vyhráli s takovým rozdílem. Dnešní zápas je velmi dobrou pozvánkou na náš další domácí zápas po reprezentační pauze."

Jiří Vokoun (hráč SK Olympik Mělník): "Zápas v Ústí nám hrubě nevyšel, vše bylo špatně. Těžko se hledají slušná slova. Dnešní zapas je veliká ostuda a nám nezbývá nic jiného, než to hodit za hlavu a připravit se na další utkání, kde to musíme napravit a hrát o sto procent lépe než dnes. Soupeři blahopřeji, dnes byli ve všech směrech lepším týmem.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Ústí n/L | Sluneta

Více
Adresa Jateční 1026/18, 400 01 Ústí nad Labem - Klíše
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 200 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 725120120