Utkání začalo ve velkém tempu, které bylo hodno derby, před fantastickou kulisou 800 diváků. Už po 17 sekundách hry se prosadil po individuální akci Filip Schreiner a Baník se ujal vedení 1:0. Odpověď od soupeře na sebe nenechala dlouho čekat a v 2. minutě obrana Baníku neuhlídala Caia a ten domácímu brankáři nedal šanci. Následně International odskočil během dvou minut do dvoubrankového vedení, nejdříve se prosadil Jaroslav Holman, který s velkou dávkou štěstí prostřelil Nejedlého a následně Schreiner před svým brankářem špatně zpracoval balon a Stojan Milovac už měl jednoduchou práci. V 10. minutě dokázal krásnou ranou snížit Doleček. Oba dva týmy si vypracovali spoustu střel, ale žádná další v brance neskončila a do kabin se šlo za stavu 2:3.

Ve druhém poločase opět týmy pokračovaly ve velkém tempu. V 28. minutě Baník zahrával rohový kop. Vlach posunul míč na Kroka, který vypálil ze střední vzdálenosti, Klečka vyrazil míč pouze před sebe a Jelínek následně odrazený míč dopravil do brány. Poté Baník přežil dvě šance hostů. V 29. minutě Baník šel do brejku a Gedeon dokázal otočit stav utkání na 4:3 pro Baník. Ve 32. minutě International vyrovnal, prosadil se Maur, který předtím spálil tři tutovky. Chvíli na to šli hosté opět do vedení, když se znovu prosadil brazilec Caio a Baník si po této otočce vyžádal oddechový čas. Následně Baník bušil do obrany Kadaně, ale Baníku se nedařilo v zakončení. V 35. minutě přišel klíčový moment utkání, po druhé žluté byl vyloučen Vitinho a Baník hrál přesilovku. Obrat v utkání zařídil Filip Schreiner, který dvěma góly dostal Baník zpátky do vedení. V posledních minutách to International zkoušel v power play, ale bylo vidět, že jim chybí Vitinho. V 38. minutě mířil do prázdné Gedeon a zvýšil na 7:5. Ještě 45 sekund před koncem vykřesal naději Milovac Stojan, ale nic dalšího se hosté už nezmohli a 8 setin sekundy před koncem se prosadil Doleček, který upravil skóre na 8:6.

Ohlasy aktérů

Daniel Kasal (hráč Chomutova): "Derby hodnotím pozitivně. Za mě vyhrál tým, který si za tím víc šel. Ukázalo se, že to není jen o tom využívat zahraniční hráče, ale že to můžou hrát odchovanci, kteří do toho dají srdce a bojovnost, která se pak odmění góly a výhrami. Myslím si, že nám hodně pomohla plná hala fanoušků, která nás hnala za vítězstvím! Tímto jim chci poděkovat za celý tým a doufám, že nás budou hnát za vítězstvím i v příštích domácích zápasech!"

Jiří Chmelan (hráč Kadaně): "Dnes není třeba dlouhého komentáře. Prohrané derby nás velice mrzí, protože jsme měli na zisk tří bodů. Do Chomutova gratulujeme a již nyní se těšíme na odvetu u nás v Kadani."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Chomutov | MSH

Více
Adresa Mánesova 4980, Chomutov
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 700 sezení / 350 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 474651126