Helas se hned od začátku utkání snažil dobře vstoupit do zápasu. Už v polovině druhé minuty dostal Martin Směřička prostor na levém křídle a gólman Džudža měl co dělat, aby míč vytěsnil mimo branku. V 9. minutě Kyjovský se zakončujícím Zdráhalem předvedli krásnou akci, které vystavil stopku až zákrok hostujícího brankáře. Ve 13. minutě se k první ostřejší šancí dostal i Rapid. Jaroslav Zápotocký se dostal do situace tváří v tvář Klimkovi, ale domácí gólman si poradil. O minutu později se Směřička dostal do brejku a svou technickou ranou orazítkoval tyč! V polovině 15. minuty byl ale v slyšet v hale výbuch radosti. Rozehrávka rohu se trochu protáhla pro ošetření brankáře Rapidu. Po jeho skončení si vzal na starost rozehrání Směřička, který vyzval ke skórování MARTINA ZDRÁHALA, jenž si potáhl míč a otevřel skóre - 1:0.

Ve druhé polovině utkání se po úvodních šancích podařilo navýšit Helasu vedení. Hned na začátku 25. minuty přišla krásná demonstrace kvalit brněnského matadora DAVIDA CUPÁKA. Brankář Klímek ho našel dlouhým výkopem a po zpracování ve výskoku předvedl otočku a přesnou ranou pod břevno navýšil vedení Helasu. - 2:0. Utkání mohla zdramatizovat 27. minuta, kdy ve velké šanci hosté selhali! Situace dvou na brankáře skončila přihrávkou Jiřího Zápotockého na Jaroslava Zápotockého, který z jasné pozice minul. Odpovědí bylo několik slibných pokusů Helasu, ale žádná další akce ke gólů nevedla. Helas si tak připsal třetí vítězství že tři utkání.

Ohlasy aktérů

Matúš Kyjovský (Helas Brno): „Zápas hodnotím pozitivně v tom smyslu, že jsme vyhráli a získali tři body. Ze začátku jsme hráli svoji hru, byli jsme víc na míči a soupeře nepouštěli do vyložených šancí. Do poločasu se nám podařilo jedenkrát skórovat. Po přestávce jsme už nehráli tak dobře jako v prvním poločase, herní situace jsme jakoby začali podceňovat a herně jsme se přizpůsobili jejich hře, z čehož pramenily i chyby, ale soupeř jich, naštěstí pro nás, nedokázal využít. Zatím je teprve začátek sezóny a stále máme na čem pracovat.”

Jaroslav Zápotocký (hráč Rapidu): "Určitě to byl výkon, na kterém se dá stavět. Musíme začít být více efektivní. Dneska jsme si určitě zasloužili dát gól. Musíme si ukázat chyby při bránění standardních situacích a připravit se pořádně na náš první domácí zápas sezóny, kdy budeme hostit Mělník."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152