Od úvodního hvizdu se hrál v Edenu zápas s velkým nasazením, bojovalo se nekompromisně o každý míč. Interobal aktivně napadal rozehrávku Slavie, svěřenci Zdeňka Slámy ale týmově a zodpovědně bránili. Pokud se mistrovský tým dostal do zakončení, nedokázal překonat v dobré formě chytajícího Vondráčka. Jediná branka v prvním poločase tak padla ve 13. minutě, kdy si hosté vykombinovali akci až do prázdné branky, po Vnukově přihrávce poslal míč do sítě Kaká - 0:1.

Po přestávce pokračoval tvrdý boj o každý míč. Slávisté měli své šance - například Havrda, Homola a Kuchta, ale Němec se stejně jako Vondráček rozchytal ke svělému výkonu. Druhá branka hostů přišla při přesilovce po vyloučení Antonína Hrdiny, který při střetu s brankářem Němcem trefil soupeře neúmyslně do hlavy a dostal druhou žlutou a červenou kartu. Obsazení bylo při druhé trefě hostů stejné, Vnuk znovu připravil snadné zakončení pro Kaká. Slávisté nasbírali pět faulů, čelili hned třem pokutovým kopům z 10m, Vondráček ale všechny tři zlikvidoval. Červenobílí v závěru hráli power-play, v brankářském dresu naskočil na palubovku Ondřej Míča, ale ani náhradního gólmana Ondřeje Vahalu se jim překonat nepodařilo. Neproměněné šance tak zůstaly jediným aspektem výkonu, který proti v současnosti nejsilnějšímu týmu u nás předvedli.

"Členskému klubu SK Interobal Plzeň uložila disciplinární trest kontumace utkání 3. kola 1. Futsal ligy SK Slavia Praha vs. SK Interobal Plzeň hraného dne 8. 9. 2023, ve kterém byl stanoven výsledek 5:0 ve prospěch klubu SK Slavia Praha, a dále trest peněžité pokuty ve výši 14.000 Kč, za disciplinární přečin porušení Soutěžního řádu dle ustanovení § 79 odst. 1 písm. e) Disciplinárního řádu SFČR, kterého se členský klub dopustil tím, že dle zápisu o utkání nastoupilo v uvedeném utkání za členský klub méně než 8 hráčů, kteří jsou občany České republiky," stojí v rozhodnutí komise.

Ohlasy aktérů

Adam Vondráček (brankář Slavie): "Dnes jsme ukázali velkou bojovnost a do defenzívy to bylo dobré. Jediné, co nás může mrzet, jsou neproměněné šance. Dokázali jsme si, že můžeme držet krok s nejlepším českým týmem. Myslím si, že na tento výkon můžeme navázat i v příštím kole v Chrudimi. A tři chycené penalty? Naštěstí to všechno bylo kopnuté tak, že se to dalo chytit. Je jenom škoda, že nám tam na druhé straně něco nespadlo. Bez gólů se nedá vyhrát."

Adam Knobloch (hráč Plzně): "S futsalem to dnes nic moc společného nemělo. Škoda, že jsme nevyužili šance, které jsme měli, včetně několika brejků dva na jednoho nebo tři na dva. Naštěstí jsme to ale zvládli a do sezóny vstoupili tak, jak jsme chtěli.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579