Úvodní oťukávání obou celků rozlouskl v 11. minutě Vitinho, který zužitkoval vybojovaný míč Petrem Kozárem a prostřelil chrudimského brankáře mezi nohama. Po půlminutě hry už hala bouřila znovu. Kaká skvěle podržel míč a navízal na sebe tři soupeře, načež předložil míč volnému Lukáši Rešetárovi, který tvrdou ranou napnul síť. Hosté reagovali timeoutem a hrou bez brankáře, kterou potrestal přes celé hřiště Tomáš Vnuk a završil povedenou tříminutovku domácích. Stav 3:0 zůstal na scoreboardu až do poločasu.

Pokud měli hosté do druhého poločasu v plánu snížit a udělat zápas napínavějším, tento sen se jim po dvou minutách rozplynul. Po skrumáži před brankou se k míči dostal Kaká a dloubákem pod břevno vstřelil svůj první gól v české lize. Na další trefu Plzně se čekalo jen další dvě minuty, kdy búra Chrudimi zasadil Michal Holý. Ten si tak splnil svůj sen a vstoupil do Klubu 250. Hosté se i nadále snažili o zkorigování stavu ve hře bez brankáře a nakonec se jim to podařilo. Necelých deset minut před koncem se takřka nechytatelně trefil David Drozd. Vzápětí se ale mohli znovu radovat domácí, neboť ránu Kaká dorazil do prázdné sítě Vitinho a korunoval svůj skvělý výkon druhým gólem. Poslední gól utkání vstřelil Michal Holý, k jeho smůlě však do vlastní sítě a završil na konečných 6:2.

Ohlasy aktérů

Ondřej Vahala (brankář Plzně): „Jsme moc rádi, že zápas dopadl a proběhl takto. Byli jsme nebezpečnější dopředu, díky čemuž jsme vedli zásluhou slepených gólů. Soupeř pak hrál až do konce power-play, kde jsme si museli dávat pozor a naštěstí se na nás nedotáhli. Máme radost, ale musíme to zase hodit za hlavu, protože nás v pátek čeká další důležitý zápas.“

Tomáš Koudelka (hráč FK Chrudim): “Do zápasu jsme vstoupili docela dobře, ale bohužel jsme soupeři nabídli dárky, které dokázal využít a o poločase jsme prohrávali vysokým rozdílem. Po pauze jsme přistoupili ke hře v pěti, dokázali jsme vstřelit dvě branky, ale další šance jsme nedokázali využít, a tak je naše prohra bohužel zasloužená.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827