Slavia měla od začátku předpokládanou převahu, ale nebyla zdaleka tak dominantní jako Chrudim před čtyřmi dny. Žabinští Vlci dobře bránili, ale v 6. minutě nezachytili skvěle sehranou akci hostí a ti šli do vedení - 0:1 (Havrda). V dalším průběhu první půle orazítkovali pražané 2x tyč branky ŽV, několikrát skvěle zasáhl domácí brankář a v 16. minutě srovnal skóre domácí kapitán Chroust, který se prosadil bodlem za střední vzdálenosti - 1:1. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu. K velké smůle Vlků vstřelili hosté již ve 21. minutě šťastnou branku, kdy se v brankovišti míč několikrát odrazil a do sítě ho dokázal dopravit Křemen. ŽV se snažili aktívně bránit a udržovali hostující tým ve stálé obezřetnosti. Břevno se ale ve 26. zatřáslo nad hlavou dmácího gólmana a za dvě minuty již Slavia trefila do černého - 1:3 (Sandetskyi). Konečné skóre je však pro domácí tým poněkud kruté, jelikož svoje další tři branky vstřelila Slavia v posledních pěti minutách (35. Kuchta. 38. Žežulka, 39. Hrdina), kdy se Žabinští Vlci snažili s výsledkem, částečně za pomoci power - play, ještě něco udělat. V poslední minutě upravil ještě domácí Svoboda skóre na konečný stav 2:6.

Ohlasy aktérů

Radek Toman (trenér ŽV Brno): "Dnes jsme odehráli poměrně dobré utkání, zvláště v prvním poločase jsme byli Slavii vyrovnaným soupeřem. Bohužel ve druhém poločase jsme inkasovali laciné góly a protivník už žádné drama nepřipustil."

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Dnes jsem velice spokojený, hlavně s druhým poločasem, je jen škoda, že jsme nerozhodli dřív. Soupeř s námi vydržel v prvním poločase ještě běhat, blokovat střely, ale my jsme si důsledně plnili to, co jsme si řekli. Ve druhém poločase jsme si vytvořili spoustu šancí a dostali zápas pod kontrolu. Mrzí mě jen to, kolik jsme neproměnili šancí."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Modřice

Více
Adresa Benešova 274, 664 42 Modřice
Kategorie Kategorie A
Kapacita 250
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 608577099