Helas na soupeře vlétl už od první minuty a nenechal nic náhodě. Odměna přišla na začátku deváté minuty. Rohový kop Havla si našel na vzdálenější tyči MARTIN ZDRÁHAL a jeho rána proskotačila mezi nohama Klečky až do sítě - 1:0. O minutu později si domácí fanoušci mohli zařvat gól podruhé. Klímek vyslal dlouhý míč na branku hostí, kde operoval David Cupák. Tomu však z hlavy vyrazil míč hostující gólman Klečka, který si navíc poradil i s dorážkou TARIKA LUKŠIJI, bohužel pro svůj tým však vyrazil míč jen nad sebe a hlavičkující Lukšija se na druhý pokus nemýlil - 2:0. Neuběhlo ani dalších 60 vteřin a bylo to 3:0. David Cupák předložil míč před branku na TOMÁŠE POULA, který dostal míč do branky. Pak se ale hráči Helasu nechali trochu vedením ukolébat a Kadaň začala kousat. V polovině 15. minuty Caio posunul míč na pravé křídlo, odkud vypálil CARDEAL VICTOR SANTOS, jehož rána končí za vzdálenější tyčí - 3:1. Na konci 18. minuty se pak Kadaň vrátila do zápasu, Caio posunul míč na levou stranu, kde si s obráncem pohrál JAROSLAV HOLMAN, a jeho přesná střela znamená kontaktní branku hostí - 3:2. 12 vteřin před koncem prvního poločasu ale přichází šestý akumulovaný faul hostí a to znamená desetimetrový kop. DAVID CUPÁK si s ním poradil a ostrou ranou k pravé tyči vrací Helasu vedení o dvě branky. Gólman Klečka byl v tomto případě bez šance.

Do druhého poločasu šel Helas s představou navýšit své vedení a získat klid na své sálovky. Na konci 23. minuty přišel gól na 5:2. Lukšija se protáhl k přihrávce po levé straně poslal míč podél brankové čáry a na vzdálenější tyči si jej do vlastní branky srazil CARDEAL VICTOR SANTOS. Václav Klimek ukázal několikrát, že není rozhodně v brance jen na okrasu a vytáhl několik zajímavých zákroků. Definitivní rozhodnutí zápasu přišlo na začátku 38. minuty. Z obranného rohu si vzal u vlastní branky míč MARTIN SMĚŘIČKA, jenž svou prudkou ranou poslal míč k pravé tyči a zvýšil na rozdíl čtyř branek - 6:2. Půl minuty před koncem utkání přišla ještě jedna domácí branka. MARTIN SMĚŘIČKA vystihl rozehrávku Kadaně, posunul si míč ke střele a dává svůj druhý gól v tomto utkání - 7:2. Na úplný závěr zápasu přišel ještě šestý faul domácích. K desetimetrovému kopu se postavil CAIO a pořádně ostrou ranou pod břevno uzavřel skóre na konečných 7:3.

Ohlasy aktérů

Václav Klímek (brankář Helasu Brno): „První kolo máme úspěšně za sebou a tři body zůstaly doma. Zápas jsme začali výborně, hráli jsme naši hru a Kadaň hrozila jen střelbou ze střední vzdálenosti. Pak jsme trochu polevili a soupeře tím vrátili zpět do hry. Desítka čtrnáct vteřin před koncem prvního poločasu nám vrátila klid a v druhém poločase už jsme hlavně kontrolovali hru, přidali další góly a po zásluze vyhráli.”

Jaroslav Holman (hráč Interu Kadaň): "Do Brna jsme samozřejmě jeli pro body, ale také jsme věděli, že nás čeká kvalitní soupeř. Soupeř má vysokou kvalitu a hráčský kádr spolu hraje již delší dobu. My jsme na začátku, ale až si to takzvaně sedne, tak budeme kvalitnější a věřím, že přijdou i výsledky. Soupeři gratulujeme a již nyní začíná příprava na další utkání."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152