První gól nové sezony přinesla tradiční spolupráce slovenských reprezentantů Vaktora a Ševčíka. Druhý jmenovaný prostřelil Leckjakse střelou z pravé strany už ve třetí minutě - 1:0. Stejný hráč připravil i druhou branku, když po jeho akci uklidil na zadní tyči míč do sítě Antonín Hrdina. V prvním poločase padl ještě jeden gól, když další Ševčíkův centr poslal do vlastní sítě Jaroslav Zápotocký. Rapid napadal rozehrávku Slavie, která se dopouštěla nepřesností, přesto se hostům skorovat nepovedlo, a to i díky zákrokům brankáře Adama Vondráčka.

Po přestávce červenobílí zlepšili kombinaci a přišlo dalších pět gólů. Ve 23. minutě dotáhl akci přesným zakončením Vaktor - 4:0. Ve 31. minutě Denys Sandeckyi, jedna z nových tváří týmu, připravil snadné zakončení pro Hrdinu a bylo to 5:0. Ve stejné minutě přidal další vlastní branku Mraček a bylo to 6:0. V posledních dvou minutách se nejprve trefil Filip Havrda, a účet prvního zápasu uzavřel kapitán Jan Homola po spolupráci s Martinem Brychtou. Řadu dalších šancí červenobílí nevyužili, tyčku trefil Andrei Tsopa. Hostům při jejich příležitostech chybělo důrazné a přesné zakončení.

Premiéru v sešívaném dresu si připsali kromě Sandeckyiho také Andrei Tsopa a Mykola Kodackyi. Do zápasu naopak nezasáhli zranění Tomáš Kuchta a Ondřej Míča. Ve druhém kole se Slavia představí na palubovce nováčka z Brna proti Žabiňským Vlkům.

Ohlasy aktérů

Filip Vaktor (hráč Slavie): "Vyhráli jsme 8:0, ale v prvním poločase jsme byli zbytečně až moc nervózní, málo jsme drželi míč a dělali zbytečné fauly. Bylo to rozkouskované, ale druhý poločas už snesl nějaká měřítka. A moje branka? Mohl jsem dát další dvě a na další tři nahrát. Vždy je co zlepšovat. Ale jsem rád, že jsme vysoko vyhráli, navíc s nulou vzadu, to je taky super."

Martin Gajdoš (kapitán Rapidu): "Do utkání jsme vstoupili dobře, bohužel jsme nedokázali vyřešit brejkové situace do zakončení. Druhý poločas už určovala tempo Slavia. V týmu máme nové tváře, tak nejsme ještě dostatečně sehraní. Věřím, ze to do příštího zápasu s Brnem zlepšíme.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579