Interobal vlétl do utkání jako uragán a během prvního poločasu úvodního finálového klání rozhodl o svém přesvědčivém vítězství. Hrálo se ve vysokém tempu, jak se dalo očekávat. A překvapivě navrch měla Plzeň. Rešetára ještě v šesté minutě dokázala Chrudim pokrýt. O tři minuty později ale nedokázal Drozd zastavit Caia, Rick vylepšil pozici Diecemu, který z úhlu překonal levačkou brankáře hostů.

Na konci dvanácté minuty se trefil také Caio, jenž zužitkoval parádní průnikovou přihrávku Kozára, a když Seidler následně vybojoval míč pro Vnuka, děly se v hale Lokomotiva věci. Tomáš Vnuk tvrdou ranou bodlem i přes snahu brankáře Duda znovu zavěsil a Plzeň byla na koni. Tlak domácího celku neznal meze. Rohový kop Vnuka si do vlastní sítě nešťastně srazil Éverton. Patnáctá minuta - 4:0.

Zdálo se, že by poločasová přestávka mohla Chrudimi pomoct. Nestalo se. Naopak ve dvaadvacáté minutě přidal druhý zásah Caio. Velkou zásluhu měl na této trefě Kozár, který perfektně vypresoval míč na otálejícím Koudelkovi.

V závěru si velkou smůlu vybral také brankář Dudu. Tvrdý pokus z velké dálky namířil pouze do Caia, od jehož zadní části těla se míč odrazil do odkryté branky Východočechů. Interobal poté celé utkání dohrál ve velkém stylu.

Ohlasy aktérů zápasu

Tomáš Vnuk (hráč SK Interobal Plzeň): "Takový výsledek nikdo nečekal, ale je to stále pouze 1:0 na zápasy. Musíme tento zápas hodit za hlavu, i když jsme díky němu nahoře. Je to teprve první krok, dva nám ještě chybí. Rozhodla naše produktivita. Pro nás to byl zápas snů, pro Chrudim asi nejhorší poločas v celé historii klubu."

Matěj Slováček (hráč FK Chrudim): "Nevím, co se stalo. Řekli jsme si, že musíme hrát bez chyb, protože Plzeň je dokáže potrestat. Udělali jsme moc chyb. Plzeň nám dala gól skoro z každé šance a v prvním poločase rozhodla. Je to pouze jeden zápas. U nás budeme chtít sérii vyrovnat, ale musíme se na to lépe připravit, jít do utkání s lepší koncentraci a větší bojovností. V tom nás Plzeň v prvním zápase předčila."

Marek Kopecký (trenér SK Interobal Plzeň): "Kdo by nebyl spokojený po takovém výsledku, je to výsledek snů. O to horší to pro nás může být. Chrudim doma určitě zapne a my musíme zůstat nohama na zemi a pokračovat v tom nastavení, v jakém jsme do zápasu šli. Celou sezonu jsme dřeli, abychom měli výhodu domácího prostředí v prvním utkání. Nesmíme ale nic podcenit. Pořád je to 50 na 50. Soupeře jsme dnes porazili jeho vlastní zbraní - byli jsme agresivnější a vítězili v osobních soubojích."

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): "Pravda je taková, že jsme se do utkání vůbec nedostali. Začali jsme velice vlažně. Domácí hráli jako ve finále, pro nás to bylo jako běžný řadový zápas. Nikdy jsme neobdrželi čtyři góly za poločas a za sedm let, co jsem v klubu, to byl nejhorší výsledek. Stále je to ale jen 1:0 v sérii. Soupeř si výhru zasloužil a gratulujeme mu. My se musíme předvést v mnohem lepším světle."

SK Interobal Plzeň - FK Chrudim 6:0 (4:0)

Statistiky

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827