Zápas začal podobně, jako skončil ten první. Plzeň tlačila Spartu a tu držel pozorně chytající Michal Hůla. Ten dokonce chytil penaltu Caiovi. První změna skóre přišla ve 13. minutě. Sparťan Hora vystihl rozehrávku Caia a Rukovci mu předložil míč zpět před odkrytou bránu. Sparta šla poprvé v sérii do vedení 1:0. V 17. minutě ale chyboval Kelmendi a plzeňský mladík Künstner napálil míč pod břevno – 1:1. Těsně před koncem první půle ještě orazítkoval obě tyče Vahalovy branky domácí Mikus.

Hned po přestávce Plzeň prolomila hradby Sparty. Holý se uvolnil na střed hřiště a po zemi překonal Hůlu. Vstřelil tak svůj dvoustý prvoligový gól! O dvě minuty déle se na plzeňské straně slavilo další jubileum. Gól na 3:1 vstřelil Michal Seidler a tato trefa znamenala číslici 500 napříč všemi soutěžemi. (V této statistice nejsou započítány góly ze zahraničních prvoligových soutěží)

Holý mohl přidat ve 29. minutě další gól a výrazně se přiblížit střeleckému Klubu 250, jenže z trestného kopu trefil jen tyč. Ve 33. minutě našel parádně Vnuk na zadní tyči Seidlera a ten zvýšil už na 4:1. Na konečných 5:1 pro Interobal uzavřel při přesilovce Rešetár, jenž potrestal vyloučení Mikuse.

Ohlasy aktérů zápasu

Melos Kelmendi (hráč Sparty): "Zejména v druhém poločase rozhodla jejich početní výhoda. Mají široký kádr. Neměli jsme zápas pod kontrolou jako v Plzni. Mrzí mě to kvůli našim fanouškům, ale nedá se nic dělat. Chybělo nám dnes i trochu štěstí.”

Adam Knobloch (hráč Plzně): "Měli jsme za úkol dnes Spartu presovat a využít našeho širokého kádru. I přes inkasovaný gól jsme měli herní převahu a nakonec tu střeleckou smůlu prolomili. Jsme rádi za výhru a příště si půjdeme za postupem!”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Řepy

Více
Adresa Na Chobotě 1420/16, 163 00 Praha 6 Řepy
Kategorie Kategorie A
Kapacita 400
Rozměry 40 x 20 m
Povrch EUROswing 78 S/omnisports speed
Telefon 222204103