Dvě branky vstřelil Matúš Ševčík, po jedné pak Filip Vaktor, Martin Brychta, Jan Homola, Radim Záruba a David Jošt. První asistenci si připsal sedmnáctiletý Lukáš Kuča. Slavia je o bod za Spartou na čtvrtém místě, v posledním kole se představí na palubovce sestupujícího Rapidu Ústí nad Labem.

Slavia od úvodního hvizdu měla zápas pod kontrolou, hrála důsledně a zodpovědně do obrany, trpělivě kombinovala a proměňovala šance. Úvodní dvě branky obstarali svými kombinacemi slovenští reprezentanti Filip Vaktor a Matúš Ševčík a v jedenácté minutě to bylo 2:0. Třetí branku zařídil svojí první ligovou asistencí Lukáš Kuča, jeho akci dokončil střelou z bezprostřední blízkosti Martin Brychta. Do poločasu padla ještě jedna branka a zařídila ji znovu osvědčená slovenská spolupráce – Vaktorovu ránu z pravé strany uklidil do sítě na zadní tyči číhající Ševčík.

Po přestávce se do hry vrátil po delší odmlce David Jošt (naposledy hrál doma proti Perštejnu na začátku prosince 2022) a netrvalo to dlouho, a právě on zvýšil na 5:0. Šestou branku obstaral Radim Záruba parádní umístěnou ranou z přímého kopu, která se odrazila od tyče do sítě. Na sedmou branku nahrál Záruba Homolovi a slávisté vedli 7:0. Pak přišlo snížení, když se brankář Milen Kirov dokázal trefit k tyči při jednom ze svých výletů na útočnou polovinu. Adam Vondráček mu to mohl oplatit, ale jeho povedený pokus se odrazil od břevna.

Stejně jako v Mělníce Homola, také Antonín Hrdina oslavil své 28. narozeniny třemi body. Protože Sparta doma prohrála s Libercem, červenobílí tak ke třem bodům dostali ještě reálnou šanci poskočit v tabulce základní části na třetí místo.

Komentáře po zápase:

Filip Vaktor (hráč Slavie): "K zápasu jsme přistoupili velice zodpovědně, od první minuty jsme hráli dobře, je jenom škoda, že jsme neudrželi vzadu nulu a jednou inkasovali. S Matúšem Ševčíkem jsme zvyklí spolu kombinovat už od mládí, dneska nám to vycházelo. Jsem rád, že jsem se také konečně trefil, nějak mi to tam nemohlo v posledních zápasech spadnout. Hlavní je, že jsme vyhráli a myslím si, že dnešní zápas můžeme hodnotit jenom pozitivně."

Karel Kruliš (trenér Démonů): "Slavia byla lepší, my jsme hráli v hodně kombinované sestavě, přesto jsme podali podle mě slušný výkon, měli jsme i šance, které jsme neproměnili. Kvalita Slavie se ale projevila a hrála do jejich karet. Vyhrála zaslouženě a gratuluji ji k vítězství."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579