Hráči Rapidu cítili šanci i z důvodu několika absencí na straně soupeře, ty však nebyly vůbec znát. Olomouc i v omezeném počtu hráčů předčila Rapid ve všech směrech od důrazu, nasazení a rychlosti až po taktiku a kvalitu řešení jednotlivých situací. Nebylo se tak čemu divit, když Olomouc první poločas vyhrála 3:1.

Snahu na obrat výsledku zmrazily dvě branky Olomouce v úvodní sedmiminutovce druhého poločasu. V dalších minutách Rapid zvolil hru v power-play, ale ani ta nezměnila obraz hry. Rapid nakonec musel zkousnout hořký, ale zasloužený debakl 4:10.

Ohlasy aktérů zápasu

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): "Věděli jsme, že soupeř přijel v malém počtu hráčů. Od úvodního hvizdu jsme začali Olomouc presovat, ze začátku si vytvořili pár slibných brankových příležitostí. Šance jsme bohužel neproměnili a hosté hrozili z rychlých brejků. Do poločasu se dostala Olomouc do dvoubrankového vedení a po přestávce odskočila o další dva góly. Reagovali jsme power play, která se nám nevydařila. Nakonec zápas skončil divokou přestřelkou, v níž hosté zaslouženě zvítězili."

Martin Janečka (hrající trenér SKUP): "Jsme rádi, že i v takto okleštěné sestavě se nám podařilo v Ústí nad Labem bodovat. Kluci podali výkon na hranici svých sil, plnili taktické pokyny. Pokud budeme vždy takto hrát, můžeme porážet i další týmy. Chceme bodovat i ve dvou zbylých zápasech sezóny. Chtěl bych pochválit Ústí nad Labem. Pokud bude tým takto dále pracovat, má českému futsalu co nabídnout. Sezónní cíl, kterým byla záchrana, jsme splnili, vše ostatní je již nadstandard."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Ústí n/L | Sluneta

Více
Adresa Jateční 1026/18, 400 01 Ústí nad Labem - Klíše
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 200 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 725120120