Již samotný úvod začal nečekaně, hosté působili nebojácně a za dvě minuty vyslali na gólmana Dudu tři střelecké pokusy. Teprve s nástupem druhé chrudimské čtyřky se začalo utkání obracet očekávaným směrem, ale pokusy Davida Drozda či Slováčka v síti neskončily. První loženka zápasu tak přišla až v 7. minutě, a to na druhé straně. Balogovu chybnou rozehrávku mohl potrestat M. Bína, jeho první pokus ale domácí gólman vyrazil a dorážka již mířila mimo. Po oddechovém čase se Chrudimští ve 13. minutě konečně dostali do vedení, k čemuž jim pomohlo namazání M. Bíny, jež vystihl Everton. Z vedení se ale radovali jen minutu, když tentokráte jejich špatnou rozehru vystihl Zounek a od půlky do prázdné vyrovnal. Liberec, hrající na hranici svých sil i možností, si k nečekanému stavu dopomáhal hodně tvrdou hrou, takže od 16. minuty hrál pod hrozbou pěti akumulovaných faulů, což se ukázalo zásadní 41 vteřin před první sirénou. Po faulu Zounka na Evertona totiž sám poškozený z prodloužené penalty upravil na poločasových 2:1.

Kdo z diváků v opět slušně zaplněné heřmanoměstecké hale očekával, že se po změně stran obraz hry změní, musel být zklamán. A což teprve po 63 vteřinách hry, kdy po další z řad domácích chyb Zounek vyrovnal. Od té doby začalo Chrudimské dobývaní liberecké svatyně, ale střely z dálky v poklidu likvidoval gólman Dlask a k nějaké kombinaci zakončené do prázdné hosté soupeře nepouštěli. A to opět i za cenu tvrdých zákroků, díky nimž nasbírali pět akumulovaných faulů tentokrát již ve 29. minutě. O pár desítek vteřin později se domácím konečně povedla pěkná kombinační akce, při níž Everton našel Maxe a ten obloučkem poslal svůj tým potřetí do vedení. To pak navýšil ve 34. minutě po Koudelkově vysunutí Pavel Drozd (4:2). Za minutu fauloval Šťovíček Koudelku, ale Everton tentokrát z prodloužené penalty zařízení vůbec netrefil, což se mu bohužel „povedlo“ i za dvacet vteřin a dalším faulu Liberce. Pátý gól tak přidal až tři minuty před koncem po souhře se Slováčkem Max, čímž tak podtrhl vítězství v nepříliš vydařeném mači.

Ohlasy aktérů zápasu

Tomáš Koudelka (FK Chrudim): „Čekali jsme, že to bude tvrdý zápas. Nevstoupili jsme do něj dobře, byli jsme zaskočení, že na nás soupeř vylezl výše a nedokázali jsme si s tím poradit. V první půli měly oba týmy více šancí, Liberec odehrál fantastický první poločas. Do nějaké třicáté minuty to bylo vyrovnané, byla škoda, že jsme neproměnili dvě desítky. My jsme to dlouho nedokázali zlomit na větší brankový rozdíl a rozhodně nejsme s naším výkonem dnes spokojeni."

Filip Zounek (hráč FTZS): “Chtěl bych dnes smeknout před výkonem celého týmu, protože jsme podali skvělý týmový a bojovný výkon, který bohužel nestačil na body, ale byl to zápas, od kterého se můžeme odpíchnout do dalších zápasů. Za dva góly jsem velmi rád, protože to jsou moje premiérové góly v 1. Futsal lize a ještě proti takovému špičkovému týmu, jako je Chrudim!”

Pavel Bína (kapitán FTZS): "Jeli jsme do Chrudimi plní odhodlání! Plnili jsme do puntíku vše, co nám naordinoval trenér a vyplatilo se! Až na pár pasáží jsme byli Chrudimi naprosto vyrovnaným soupeřem. Škoda brzkých pěti faulů ve druhé půli, které nás brzdily ve vysokém napadání. Mohlo to dopadnout ještě lépe. Jsem na tým pyšný! Klobouk dolů před mladými hráči Šťovíčkem a Zounkem. Oba se s tím vypořádali skvěle. Zounek navíc vsítil dva premiérové góly.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

H. Městec | SH

Více
Adresa Jiráskova 916, 538 03 Heřmanův Městec
Kategorie Kategorie A
Kapacita 150 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 469695132