Marek Kopecký vyslal svůj do zápasu s pozměněnou sestavou. Místo Michala Holého a Lukáše Rešetára nastoupila dvojice Dušan Künstner a Lukáš Křivánek. Právě tito dva se zasloužili o první dva góly Plzně v zápase, v obou případech zakončoval druhý jmenovaný. Na konci 17. minuty se dokázal Mělník prosadit po standardní situaci a vnesl do haly napětí. Do poločasu ještě dokázal vrátit domácím dvougólové vedení Caio. Na světelné tabuli svítil po dvaceti minutách stav 3:1.

Do druhé půle už Plzeň nastoupila v plné síle. Do hry se vrátil nejdříve Michal Holý, později také Lukáše Rešetár. A góly v síti hostů začaly přibývat. Postupně se prosadili Michal Seidler, Peter Kozár, podruhé v utkání Caio, po zranění nabuzený Tomáš Vnuk, kapitán Lukáš Rešetár a podruhé v utkání Michal Seidler. Rázem to bylo ve 33. minutě už 9:1 pro domácí. Marek Kopecký v závěru zavelel ke hře bez brankáře. Zelený dres si navlékl Michal Holý, který z první střely v této situaci rozvlnil síť. V závěru se mu podařilo skórovat ještě jednou z bezprostřední blízkosti a dal tak výsledku finální podobu. Plzeň doma porazila Mělník 11:1.

Ohlasy aktérů zápasu

Marek Kopecký (trenér Plzně): „Výsledek vypadá jednoznačně, ale první poločas vůbec nebyl dobrý z naší strany. Běhali jsme všude a nikde, Mělník dobře držel balon a asi jsme si mysleli, že to všechno půjde samo. Vůbec jsme se do toho nemohli dostat, i když jsme gólové šance měli. Museli jsme už v průběhu první půle udělat změny v sestavě a vrátit do hry naše automatismy. Druhý poločas jsme k tomu přistoupili úplně jinak, začali jsme hrát aktivně, agresivně a ten výsledek druhé půle mluví za vše.“

Radek Šiler (hráč Olympiku): "První půle byla z našeho pohledu vyrovnaná, ale do druhé se nám nepodařilo vstoupit vůbec dobře. Teď už se musíme soustředit na příští týden na Slavii, abychom získali další body."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827