Zdeněk Sláma mohl do své sestavy zařadit uzdraveného Jana Křemena, naplno do zápasu vstoupil po delší době také Radim Záruba. Naopak David Jošt zatím zůstal ještě na lavičce a naopak chyběli Filip Havrda, Zdeněk Sita, Filip Tilinger a Adam Vondráček. Helas postrádal zkušeného Martina Zdráhala, který nasbíral čtyři žluté karty.

V úvodu zápasu oba týmy pozorně bránily, vycházely z obranného bloku a navíc se dobrými zákroky prezentovali oba gólmani Jan Žežulka a Václav Klímek. Hlavně proto se fanoušci dočkali první branky až v patnácté minutě, kdy Vaktor perfektně rozehrál aut směrem k Tomáši Kuchtovi, který z první ze sedmi metrů vymetl horní roh brněnské branky. O dvě minuty později kapitán Homola vystihl rozehrávku hostů, zatáhl protiútok a parádní stoupavou ránou poslal míč nechytatelně do šibenice. Slavia o přestávce vedla 2:0.

Po změně stran Helas vysunul svůj presink mnohem výš, slávisté si s tím většinou věděli rady. To neplatilo o 27. minutě, kdy aktivní Tomáš Poul zatáhl míč po pravé straně a křížnou ránou snížil na 1:2 z brněnského pohledu. Hned o minutu později Matúš Ševčík z krátké penalty obnovil dvoubrankový náskok, který vydržel až do samotného závěru. Bylo tomu tak zejména proto, že Klímek další Ševčíkovy akce vychytal a dařilo se i Žežulkovi, kterému v jednom případě pomohl na brankové čáře Vaktor.

Helas nasadil v závěru power-play a podařilo se mu dát druhou brankou, kterou zblízka vstřelil Pavol Matejov. Fanoušci v hledišti ještě procvičili své nervy v posledních vteřinách, kdy obětavý Vaktor zabránil na brankové čáře tomu, aby Jiří Mužík hrající power-play v brankářském dresu vyrovnal. Slavia získala velice cenné tři body proti týmu, který je v tabulce bezprostředně pod ní.

Ohlasy aktérů zápasu

Radim Záruba (hráč Slavie): "Helas jde stále nahoru, o tom jsme se přesvědčili už v Brně, byl to těžký zápas. Jsme rádi za tři body po těch domácích nezdarech proti Chrudimi a Plzni. Tušili jsme, jak bude Helas hrát, počkali jsme si na šance a po poločase vedli o dvě branky. Myslím si, že jsme měli i v druhém poločase šance, kdy jsme mohli rozhodnout dřív a mohlo to být na konci klidnější."

Tomáš Poul (hráč Helasu Brno): „Dnešní zápas jsme absolutně nezvládli svým vlastním přístupem a darovali Slavii tři body. Při tolika šancích, které jsme neproměnili a zároveň laxností při bránění, jsme nemohli pomýšlet na nějaké body. Musíme se připravit na Vysoké Mýto, protože s tímto přístupem bychom nemohli myslet na body ani v tomto utkání. Slavii k vítězství gratulujeme.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579