Jako první se do velké šance utkání dostali hosté. Ke konci druhé minuty ale domácí brankář Václav Klímek vyrazil míč do bezpečí. O necelou minutu později pálil domácí Zdráhal, ale Vahala byl ve správný čas na správném místě. Na konci osmé minuty trefují hosté břevno branky domácích a na úvodní branku se tak čeká i nadále. Do střelecké kolonky se nikdo i přes další šance do poločasové pauzy nezapsal, a tak se šlo do kabin se stejným skóre jako na začátku.

Plzeň nechtěla z Brna odjíždět s prázdnou, a tak do druhého poločasu vstoupila s velkým odhodláním a tlakem na branku Václava Klímka. Helas ovšem nezůstal jen bránit, ale odpověděl několika nebezpečnými šancemi. Skóre se měnilo až ve 33.minutě. Přihrávku Ricka poslal do sítě DIECE - 0:1. O minutu později přidal Interobal druhou branku. Finální přihrávku poslal Vnuk a CAIO rozveselil hostující fandy podruhé - 0:2. Helas ani za tohoto stavu nesložil zbraně a snažil se o vstřelení branky, ale tentokrát mu nebylo přáno.

Ohlasy aktérů zápasu

David Cupák (hráč Helasu Brno): „Celý týden jsme se poctivě připravovali na soupeře a věděli jsme, jak ho bránit. Měli jsme i v některých situacích štěstí. Skvěle zachytal brankář Klímek. Místo, abychom šli do vedení šancí hráče Lukšiji, tak jsme inkasovali branku ze situace, která nebyla ani gólová. Pokud budeme takto bránit a budeme produktivní dopředu, tak věřím, že tenhle tým má sílu dostat se do vysněného semifinále. Plzni gratuluji ke třem bodům, na které se museli dnes hodně nadřít.”

Gabriel Rick (hráč Plzně): „Byl to zápas, jaký jsme přesně očekávali. Helas dobře bránil a držel je výborný brankář. I tak jsme ale měli šance v prvním poločase, které jsme mohli proměnit. Zůstali jsme trpěliví a nakonec nám pomohly obě posily, které to vzaly na sebe. Jsou to pro nás důležité tři body!“

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152