Nic se ale nerodilo pro domácí snadno. V prvním poločase vládli ofenzívy obou celků. Řádení útoků přineslo v úvodním dějství hned sedm branek. O tu první se postaral domácí Luis. Na jeho trefu zareagoval hráč z Brazílie, Joao Carlos. V 10. minutě se prosadil Kelmendi, ale i tentokrát Mělník zareagoval. Náskok přinesla domácím až čtrnáctá minuta, když se během krátké doby prosadili Mikus s Kelmendim. Ani to ještě nebyl konec v první půli. Na 3:4 z pohledu hostů korigoval Silva.

V druhém dějstí už padaly branky jen do mělnické sítě. Sparta využila chyb v hostující hře a trpělivě čekala na své šance. Rozuzlení přišlo v během tři minut od 24. a 26. minuty. Nejprve se trefil Matheus, po té Luis. Skóre ustanovil v 36. minutě svou druhou trefou v utkání Mikus. Sparta opět doma zvítězila, tentokrát nad Olympikem Mělník 7:3.

Ohlasy aktérů zápasu

Melos Kelmendi (hráč Sparty): "Dnes jsme šlapali úplně jinak než v pondělí. Soupeř také chtěl hrát více dopředu, což nám vyhovovalo. Dařilo se nám proměňovat šance a díky tomu jsme dnes vyhráli. Podali jsme dobrý týmový výkon, stále ale máme co zlepšovat."

Jakub Němec (trenér Olympiku): „Zápas jsme si prohráli sami opět díky zbytečným ztrátám, kterými jsme darovali Spartě většinu gólů. Bylo znát, že nám dnes chyběli čtyři hráči základní sestavy, zejména v týmové sehranosti. Sparta dnes sice nepředvedla nějak extra dobrý výkon, ale dnes to na nás stačilo. My teď musíme udělat všechno proto, abychom se těchto výkyvů formy už konečně zbavili a hráli stabilně týden co týden stejně dobře, jako hrajeme doma.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Řepy

Více
Adresa Na Chobotě 1420/16, 163 00 Praha 6 Řepy
Kategorie Kategorie A
Kapacita 400
Rozměry 40 x 20 m
Povrch EUROswing 78 S/omnisports speed
Telefon 222204103