Trenér Zdeněk Sláma musel před zápasem vyřešit absenci vykartovaného Filipa Vaktora a nemocného Antonína Hrdiny, chyběli mu také rekonvalescenti David Jošt a Jan Křemen, do hry nezasáhl ani indisponovaný Radim Záruba. Hrající kouč tak nominoval do obou čtyřek své nejmladší svěřence, poprvé hrál v lize v základu Lukáš Kuča ze slávistického dorostu, ve druhé čtyřce pak nastoupil Filip Tilinger, kapitán juniorky.

Chrudim od úvodu útočila na postavenou obranu Slavie, aktivně napadala její rozehrávku hluboko na útočné polovině. Hned v úvodu padly první dvě branky, nejprve ve třetí minutě Vondráček vyrazil Duduovu střelu přímo k Radovanovičovi, který znovu skóroval proti svému bývalému klubu. O minutu později si Pavel Drozd naběhl na zadní tyč na přesný pas od Matěje Slováčka a hosté vedli 2:0. Do přestávky už další branka nepadla, hosté několikrát nastřelili tyč, v dobrých pozicích se několikrát objevil David Drozd, Vondráček si ale se všemi jeho zakončeními poradil.

Po přestávce zvýšili hosté náskok, když Slavia stejně jako v derby proti Spartě neuhlídala rohový kop. Pavel Drozd dostal před brankou míč od Tomáše Koudelky, pohotově se zorientoval a poslal míč druhým dotekem do sítě. Slavii se pak zranil Zdeněk Sita, kterého musel na hřišti nahradit trenér Sláma, který svoji aktivitu na hřišti původně neplánoval.

Čtvrtou branku úřadujícího mistra vstřelil Capinha, který si seběhl na střed hřiště ve 31. minutě. Vzápětí se prosadila také Slavia, když Sláma nahrál před branku Homolovi, který elegantní patičkou poslal míč do sítě. Bylo to poprvé v kariéře, kdy slávistický kapitán vstřelil tomuto soupeři gól. Vzhledem k délce jeho působení v Edenu jde o prolomení vysloveně dlouholetého prokletí. V závěru měl ještě velkou šanci Kuča, Duda ale jeho křížnou ránu za svá záda nepustil.

Ohlasy aktérů zápasu

Lukáš Kuča (hráč Slavie): "Zápas jsem si užil, chtěl bych trenérovi poděkovat za to, že mi dal možnost si proti tak skvělému týmu zahrát. Měli jsme s ostatními mladými hráči hlavně zodpovědně bránit a na soupeřově polovině si dovolit jeden na jednoho. Je škoda, že jsme v prvním poločase dostali hned na začátku dvě branky. Mrzí mne i moje neproměněná šance v závěru zápasu, snad mi to tam spadne příště."

Marko Radovanovič (hráč Slavie): "Jako vždy proti Slavii to byl těžký zápas. Dobře jsme do zápasu vstoupili, dali dva góly na začátku utkání, poté jsme měli ještě spoustu šancí, které jsme neproměnili. Ale pojďme dál, důležité je vyhrávat, jdeme krok za krokem a nejdůležitější je být v co nejlepší formě v play off. Chtěl bych Slavii pogratulovat k předvedené hře a popřát jí vše nejlepší.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579