Hrající trenér Slavie Zdeněk Sláma se musel znovu obejít bez řady svých opor, David Jošt, Jan Křemen a Zdeněk Sita sledovali utkání jen v hledišti, Záruba byl pouze na lavičce. Naopak v dresu Interobalu už naplno do sestavy naskočil uzdravený Tomáš Vnuk. V úvodu zápasu byli aktivní hlavně obě nedávné brazilské posily, Caio po nahrávce Dieceho také otevřel ve třetí minutě skóre. Slavia odpověděla v osmé minutě, kdy Antonín Hrdina parádní patičkou vyrovnal po přesném Vaktorově pasu. Další branka před přestávkou už nepadla, i když Diece a Caio nastřelili tyčku a velkou Rickovu šanci zlikvidoval pohotovým zákrokem Jan Žežulka. Slavia zase nevyužila slibný brejk Homoly. Další šance pochytal Vahala.

Po přestávce Slavia opět zaspala začátek poločasu a hosté své šance důsledně proměňovali. Seidler, Caio a Rešetár během sedmi minut svými brankami navýšili vedení hostů na 4:1. Naopak na druhé straně slávistické příležitosti končily zákroky Ondřeje Vahaly, který za svá záda nepustil Hrdinovu střelu, Slámovo dvojité zakončení a Ševčíkovu ránu ze dvou kroků. Posledním střelcem byl nakonec Caio, který uzavřel ve 31. minutě svůj hattrick. Na slávistické straně pak do hry naskočil kapitán U19 Filip Tilinger. Hosté i v druhém poločase dvakrát nastřelili konstrukci branky.

Ohlasy aktérů zápasu

Jan Žežulka (brankář Slavie): "Rozhodl vstup do druhého poločasu, kdy jsme dvakrát inkasovali. V prvním poločase jsme ještě drželi krok, dobře jsme bránili a podařilo se mi i pár šancí chytit. Po přestávce to už byla od Plzně lekce z produktivity, začali svoje šance proměňovat, naopak nám Ondra Vahala svoji branku zavřel a my jsme ho překonat nedokázali."

Michal Štrajt (asistent trenéra Plzně): „V prvním poločase se hrál velice svižný a důrazný futsal. Po rychlém gólu nám Slavia srovnala a my si nedokázali vzít vedení zpět i přes řadu šancí. Konec poločasu byl nervózní a pomohla nám uklidnit se až přestávka. Do druhého poločasu jsme dobře vstoupili rychlými góly a vlastně zápas rozhodli. Klid nám daly ještě další dvě trefy a jsme rádi, že jsme utkání zvládli vítězně.“

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579