V souboji prvního s posledním týmem tabulky nezačalo Ústí vůbec špatně a i přesto, že bylo pod souvislým chrudimským tlakem, dokázalo mu poměrně zdatně vzdorovat. A to i poté, co ve čtvrté minutě zakončil rychlou kombinaci na jeden dotek neomylně Max a poslal tím Chrudim do vedení. Náskok ale domácímu celku v Heřmanově Městci dlouho nevydržel, vyrovnání přišlo z dorážky Davida Radosty a po pěti minutách hry se tak začínalo prakticky od nuly.

Poté se však již ukázala síla Chrudimi naplno. Druhou a v konečném součtu vítěznou branku vstřelil Capinha parádní ranou o tyč, třetí branku si dalo Ústí smolně samo poté, co si balon za záda skvěle chytajícího Daniela Klečky srazil Jiří Zápotocký. Zatímco v prvním vzájemném zápase Rapid o poločase vedl, v odvetě se mu nic podobného nepodařilo. Ještě do přestávky navýšil Everton s Matějem Slováčkem, který po dobře sehraném signálu dvě vteřiny před sirénou uzavřel na poločasových 5:1.

A po pauze se chrudimský gólostroj rozjel ještě na vyšší obrátky. Po pauze se hned dvakrát prosadil Dominik Balog, druhou trefu v duelu stihl přidat i nejlepší střelec Chrudimi Everton. Zahanbit se nenechal ani jiný Brazilec v chrudimském týmu, ba naopak. Na gól z první půle navázal Capinha hned dvakrát, čímž dokonal svůj hattrick.

V závěrečných minutách si Chrudimští vyzkoušeli i hru v power-play a nakonec dovedli zápas k vítězství s výsledkem 12:1!

Ohlasy aktérů zápasu

Dominik Balog (hráč FK Chrudim): „Ústí nehrálo vůbec špatně, už první zápase v sezoně jsme s nimi měli problémy. I přesto, že to skončilo 12:1, tak nás dlouho trápila koncovka a ve výsledku to mohlo být ještě daleko vyšším rozdílem."

Matěj Čapek (hrající předseda Rapidu): „První poločas nebyl špatný, bohužel jsme dostali několik zbytečných branek. Soupeři gratuluji k zasloužené výhře."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

H. Městec | SH

Více
Adresa Jiráskova 916, 538 03 Heřmanův Městec
Kategorie Kategorie A
Kapacita 150 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 469695132