Úvod záchranářského duelu mezi Rapidem a Českou Lípou začal pro Rapid skvěle. Ve 2. minutě prošel po pravé straně Jaroslav Zápotocký, který naservíroval míč před branku, kde efektní patičkou poslal Rapid do vedení Martin Gajdoš. V dalších minutách mohli přítomní diváci vidět šance na obou stranách, branka však padla až ve 13. minutě, kdy vyrovnal českolipský Martin Macháček.

Rapid si však vzal vedení v 15. minutě zpět, když se po rohovém kopu prosadil Jiří Zápotocký. Česká Lípa však dokázala během pár sekund srovnat, aby minutu a půl před koncem strhla vedení na svou stranu po výsledku 3:2 z pohledu českolipských.

I úvod druhého poločasu vyšel lépe Rapidu, když se střelou ze střední vzdálenosti prosadila nová posila Rapidu Matěj Vonderka. Ve 30. minutě však vedla opět Česká Lípa, poté co obrana Rapidu nezachytila náběh hostujícího hráče. Rapid se hnal za vyrovnáním a to přišlo ve 38. minutě, když se z desetimetrového kopu po šestém akumulovaném faulu hostí prosadil Jaroslav Zápotocký. V závěru mohl Rapid strhnout vedení na svou stranu, když Václav Koc orazítkoval brankovou konstrukci hostující branky. A opět platilo pravidlo nedáš dostaneš. Rapid se v posledních vteřinách hnal do protiútoku, který vystihl hráč České Lípy, vysunul do útoku svého spoluhráče, který nadvakrát prostřelil Daniela Klečku a 11 vteřin před koncem utkání rozhodl o výhře České Lípy 5:4.

Ohlasy aktérů zápasu

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem): "O vítězi utkání rozhodlo množství našich osobních chyb a neproměňování šancí. Bohužel v závěru se nám po hrubé chybě nepodařilo ubránit soupeře, který šel sám na gólmana a napodruhé skóroval. Šťastnější Démoni zvítězili."

Karel Kruliš (FC Démoni Česká Lípa): "Diváci viděli vyrovnaný zápas. Čekali jsme, že soupeř na nás bude doma nachystaný. Nám pomohly posily, které jsme zvládli udělat, Dominika Šupa a Matěje Maura. Zápas jsme zvládli týmově, hrálo se nahoru a dolů. Jsme šťastní, že jsme dotáhli utkání do zdárného konce."

Dominik Šup (hráč Démonů): "Dnešní zapas měl všechno. Emoce, šance, góly. Remítový zápas, ve kterém jsme byli šťastnějším týmem. Přišel jsem do Lípy nejen pomoct se záchranou, ale především dostat je do play off. První krok je za námi, ale teď musíme navázat na tento bojovný a poctivý vykon v dalších zápasech. Dneska zaslouží pochvalu každý hráč, protože na palubovce se nechalo vše! Teď budeme chtít bodově zvládnout domácí zapas s Perštejnem!"

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Ústí n/L | Sluneta

Více
Adresa Jateční 1026/18, 400 01 Ústí nad Labem - Klíše
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 200 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 725120120