Úvod vyšel Plzni dle představ, už ve 2. minutě dal domácím vedení Michal Seidler. Na něj však navázal Lukáš Němec červenou kartu, když fauloval po nepovedeném výběhu. Hosté přesilovku využili a srovnali stav. Ten však dlouho nevydržel a Michal Sediler se opět trefil a svým 99. soutěžním gólem v plzeňském dresu vrátil do vedení Interobal. Do poločasu se dokázali na domácí straně prosadit Lukáš Rešetár, Peter Kozár, Michal Holý a Lukáš Křivánek. Na gólovou smršť hosté zareagovali tři vteřiny před poločasem. O půli tak svítil na tabuli stav 6:2.

Druhý poločas odstartovala vlastní trefa hostů, na kterou ale dokázali navázat i úspěchem na druhé straně a skóre se posunulo na 7:3. V rámci 25. minuty se dvakrát trefil Peter Kozár a zkompletoval první hattrick v plzeňském dresu. Po něm přidal svoji druhou trefu v sezóně Gabriel Rick a z jeho tváře byla čitelná značná úleva. Poslední branka zápasu padla ve 38. minutě a opět do vlastní branky dostali míč hráči Olomouce.

Ohlasy aktérů zápasu

Peter Kozár (hráč Plzně): „Olomouc byla na začátek roku dobrý soupeř na rozehrání. I tak jsme ale nemohli nic podcenit, šli do toho naplno a chtěli jsme dát co nejvíc gólů. Hodně akcí nám vyšlo a zaslouženě jsme zvítězili.“

Jan Šipka (hráč SKUP): "Plzeň byla jednoznačně lepší a přehrála nás hlavně hrou power play. I přesto jsem rád, že se nám dařily brejky a individuální akce."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827