V prvním poločase se hrál hodně zodpovědný futsal, oba týmy se chtěly vyvarovat zbytečných chyb. Přesto byly k vidění šance, které ale dokázali oba gólmani zlikvidovat. Nakonec se jediným střelcem prvního dějství stal Hora, který dotáhl akci před slávistickou brankou do vedoucí branky. Slávisté se neprosadili, nejblíže ke gólu měl Matůš Ševčík, jeho parádní volej ale Cristiano reflexivním zákrokem vyrazil, dosáhl také na střelu, kterou na něj vyslal slovenský reprezentant při svém samostatném útoku.

Po přestávce Slavia začala soupeře intenzivněji napadat a začala si vytvářet šance, zejména po Ševčíkových rozehrávkách. Vaktor trefil tyčku, Hrdina břevno a vypadalo to, že slávisté branku prostě nemají souzenu. Nakonec jejich aktivita přinesla vyrovnání v podobě vlastní branky, když Hrdinovu průnikovou přihrávku na volného spoluhráče nasměroval Mikus do protipohybu brankáře Cristiana. V poslední minutě Slavia riskovala při power-play, ale do šance se nedostala, naopak to byl Mikus, který střílel přes celé hřiště, ale naštěstí pro slávisty opuštěnou branku minul. Druhý poločas nedohrál zraněný Azem Brahimi.

Ohlasy aktérů zápasu

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "V poločase jsme si řekli, že musíme změnit naši hru a víc chodit za obranu a rychleji rozehrávat. To se nám dařilo, měli jsme šance, ale neproměnili jsme je. Vyrovnání jsme si zasloužili, nakonec to bylo alespoň vlastní brankou. V závěru jsme riskovali, potřebovali jsme vyhrát, ale Sparta to znovu dobře odbránila. Bohužel nám to tam dneska nepadalo. Děkujeme všem fanouškům za podporu!"

Martin Hora (hráč Sparty): "Dnes byl pro nás bod přijatelný, chyběli nám dva hráči základní sestavy. Takže v tomhle ohledu bod bereme. Soustředili jsme se na náš výkon a bod, myslím si, bereme zaslouženě."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579