Jelikož je od nového roku chrudimská sportovní hala z důvodu rekonstrukce uzavřena, nastoupili „domácí“ futsalisté poprvé ve svém novém azylu v Heřmanově Městci. Slušně zaplněné ochozy viděly první šanci již po 53 vteřinách hry, ale paradoxně se v ní objevil po přečíslení českolipský Hrdý, v jasné pozici však netrefil zařízení. Ve 3. minutě se již síť rozvlnila, a to na správné straně, a dokonce hned dvakrát – gólový účet otevřel Pavel Drozd, aby ho hned po 14 sekundách napodobil Balog. Možná i tento vydařený úvod byl příčinou toho, že trenér Conde nasadil od úvodu do hry tři kompletní lajny a při prvním střídaní té třetí upravili stav na 5:0 v rychlém sledu dvakrát Max a jednou Radovanovič, a to ještě Mareš nastřelil břevno.

Tím bylo prakticky o osudu zápasu rozhodnuto a začal se řešit jen stav, na kterém čísle se vítězství Chrudimi zastaví. Když přidal ve 12. minutě Pavel Drozd šestý úspěch, musel si vzít severočeský trenér oddechový čas. Tím se na chvíli brankostroj favorita zastavil, i když střely zejména agilního Slováčka po gólové radosti volaly. Nakonec se posedmé míč zatřepetal v síti minutu před přestávkou a Max se po něm mohl radovat z hattricku.

Do druhé půle hosté prostřídali gólmany a novic v brance Kirov se krátce po rozehrání mohl na palubovce radovat z nečekaného snížení, když se po nenápadné akci prosadil Abrhám. Za minutu se ale po přihrávce od Koudelky prosadil David Drozd a hra se vrátila do starých kolejí (8:1). Devátý úspěch přidal střelou přes celé hřiště do prázdné Everton a ve 27. minutě načepoval Lípě desítku Capinha. Chrudimští však nepolevovali, protože věděli, že pakliže vyhrají o deset a více branek, dostanou se díky lepšímu skóre před Plzeň a vystřídají ji tak na čele prvoligové tabulky. A na pomyslný vrchol nemuseli čekat dlouho, jen něco přes minutu, kdy se podruhé v zápase prosadil Everton. V následujícím čase oba soupeři „vyrobili“ pět akumulovaných faulů, a jelikož se rozhodně nehrálo v rukavičkách, dočkali se diváci i tří prodloužených penalt. Rozdíl byl ale v tom, že zatímco Everton tu svoji proměnil a také tak zkompletoval svůj hattrick, hostující Abrhám s Bejdou své pokusy mezi tři tyče nenasměrovali.

Skóre zápasu se tak nakonec zastavilo na výsledku 13:2, čímž se Chrudimští opět po nějakém čase dostali na vedoucí příčku tabulky 1. Futsal ligy. A jelikož je v následujícím střetnutí (ve čtvrtek 19. ledna před kamerami TV) čeká boj právě na palubovce druhé Plzně, naladili se tím nejlepším možným způsobem na tento šlágr základní části.

Ohlasy aktérů zápasu

Tomáš Koudelka (hráč FK Chrudim): „Čekali jsme daleko těžší utkání. Vánoční pauza sice nebyla úplně dlouhá, ale jelikož jsme zvyklí na šest nebo sedm tréninků týdně, tak jsme z toho nyní vypadli, stihli jsme asi tři, abychom se do toho vůbec dostali. Můžeme být tedy až nad očekávání spokojeni, že jsme zvítězili až takovým rozdílem."

Tomaš Abrham (hráč FC Démoni Česká Lípa): „Dnešní zápas byl o jednom týmu, který převyšuje ve všech směrech v kvalitě a trestá každou chybu, kterou uděláte. Musíme se oklepat a připravit na další, pro nás důležitý zápas."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

H. Městec | SH

Více
Adresa Jiráskova 916, 538 03 Heřmanův Městec
Kategorie Kategorie A
Kapacita 150 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 469695132