Stejný výsledek, jiný zápas. Přesně tak by se daly ohodnotit poslední dvě domácí utkání FK Chrudim s Mělníkem a Helasem Brno. Zatímco se Středočechy se svěřenci trenéra Condeho celkem trápili, pondělní dohrávka byla úplně o něčem jiném a divákům, kteří se naposledy přišli na futsal do haly před její rekonstrukcí podívat, se musela líbit.

Hosté, v jejichž sestavě nastoupil mimo jiné teprve 15letý Tomáš Durek a kteří přijeli kvůli nepříznivému počasí ke střetnutí pouhých třicet minut před jeho začátkem, prohrávali již od třetí minuty, když po Slováčkově přihrávce poprvé rozvlnil síť výstavní ranou Pavel Drozd. Přitom ale hráči Helasu vůbec nepůsobili zakřiknutě a za dvě minuty musel Dudu po ráně Lukšiji „na zem“ a předvést tu parádní zákrok. Jinak však samozřejmě byli více na míči favorizovaní domácí a po rohu Evertona chybělo Maxovi ke gólové radosti snad jen trocha štěstí. Na druhou branku se tak čekalo do poloviny poločasu, ovšem stála za to. Everton utěšenou ránou, při které míč prosvištěl mezi nohama Lukšiji, nastřelil tyč, od níž se odrazil za záda nešťastného gólmana Klímka. Na začátku 14. minuty zvýšil na 3:0 opět Everton, tentokrát ovšem střelou přes půlku hřiště do prázdné klece, když krátce předtím obral o míč Poula. A hned za minutu se postaral o další úspěch Max, jenž svou ranou nejprve otřel míč o obě tyče brněnské svatyně.

Druhou půlku začali hosté hrou bez gólmana a hned po 26 vteřinách je za to mohl potrestat David Drozd, kdyby ovšem zamířil přesně. Vše si tento chrudimský snajpr vynahradil o pár sekund později, a to přesnou tečí Evertonovy střílené nahrávky (5:0). Další gólový zápis mohl přidat ve 27. minutě z trestného kopu Max, míč ale skončil pouze na hrudi hrajícího asistenta trenéra Helasu Cupáka. Za šest minut roztleskal halu efektními nůžkami Capinha, leč střela nebyla přesná. Při dalším protiútoku si však tentýž hráč vyměnil míč s Marešem a šestý gól přece jen přidal. Minutu nato se opřel do balónu z půlky gólman Dudu a pravá tyč se po jeho pumelici klepala snad ještě ve chvíli, kdy si vyměnil své místo mezi třemi tyčemi s kolegou Javorskim. Tento mladý brankář se nechtěl nechat zahanbit a ve 38. minutě umístěnou střelou k tyči vstřelil úplně poslední gól futsalistů FK Chrudim v jejich domovské hale před rekonstrukcí. V závěru zkusili Brňané opět power play a 93 vteřin před sirénou vsítil jejich čestný úspěch Matejov. Na úspěšném vystoupení Východočechů a jejich důstojném rozloučení s halou, kde toho opravdu hodně prožili, to ale nemohlo nic změnit.

Ohlasy aktérů zápasu

Daniel Javorski (brankář FK Chrudim): „Naše výkony gradují a myslím si, že vygradují ve finále se Slavií. Jdeme krok za krokem a dnes jsme zvládli další. Trenér bude s dnešním výkonem spokojen, škoda obdrženého gólu. Jsem moc rád, že se mi podařilo vstřelit branku před domácím publikem a vlastně poslední v této hale, byl to pro mě výjimečný moment.”

Václav Klímek (brankář Helasu Brno): „Zápas jsme odehráli se ctí i přes velkou marodku a problémy, které nás potkali cestou do Chrudimi. Výsledek je jasný, ale my se přesto cítíme jako morální vítězové, že jsme zápas vůbec odehráli.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004