Démoni měli skvělý vstup do zápasu, když už ve druhé minutě se dokázal prosadit elegantním přehozením brankáře Abrhám, kterého u lajny uvolnil Fichtner – 1:0. Démoni měli poté několik dalších slibných šancí, které ale nedokázali využít, a tak je soupeř potrestal první větší šancí, kdy v sedmé minutě našel Tilkeridis osamoceného Janečku na vzdálenější tyči, který dokázal uklidit míč do odkryté branky – 1:1. O chvilku později už ale Démoni opět vedli, když před prázdnou branku Mešičovi předložil míč Fichtner a bosenský hráč ve službách Démonů uklidil míč do odkryté branky – 2:1. Ve dvanácté minutě oskočili Démoni do dvoubrankového vedení, když Brázdil tečoval Fichtnerovu střelu pouze k Abrhámovi, který dokázal ve skluzu uklidit míč za záda Vykydala – 3:1. Na 4:1 zvýšil Macháček, který dokázal po přihrávce Zapletala dostat míč přes hostujícího brankáře do branky. Za pár okamžiků už vedli Démoni o čtyři branky, kdy Abrhám našel po lajně volného Macháčka, který dokázal z první dostat míč mezi nohy brankáře Vykydala a Démoni vedli 5:1. Tímto výsledkem skončil první poločas a nutno říct, že zaslouženě. Démoni měli více míč na svých sálovkách a vytvářeli si mnoho příležitostí, z kterých ještě hodně zůstalo nevyužito.

Olomoučtí vstoupili do druhého poločasu aktivně se snahou něco s výsledkem udělat. Od začátku si vytvořili několik šancí. Využít dokázali až tu ve dvacáté třetí minutě, kdy brankář Vykydal našel hostujícího kapitána Lošťáka, který dokázal procedit míč mezi nohy brankáře Kirova – 5:2. O minutu později měli hosté velkou příležitost na snížení v podobě pokutového kopu po souboji Tilkeridise s Kirovem. K penaltě se postavil Janečka, ale orazítkoval pouze tyč. Přeci jen snížit se hostům povedlo za malou chvíli, kdy Janečka našel v před brankovém prostoru Lošťáka, který si dokázal poradit a snížil tak na rozdíl dvou branek 5:3. Ve dvacáté šesté minutě dokázal získat na polovině hřiště míč Havrda, který se tak dostal do samostatného úniku, který dokázal proměnit – 6:3. Za dvě minuty se hosté dostali opět na rozdíl dvou branek, kdy si Janečka narazil míč o domácího Mešiče a prostřeli vše co mu stálo v cestě – 6:4. Ve dvacáté deváté minutě fauloval mimo pokutové území unikajícího Mešiče vyběhnuvší Vykydal ,za což viděl červenou kartu. Pro hosty to byl dvojí zásah, protože museli hrát dvouminutové oslabení, navíc neměli sebou dalšího brankáře, a proto si do branky stoupnu hrající trenér Janečka. D0moni dokázali využit přesilovku, kdy Zapletal rozehrál roh na Havrdu a ten tvrdou střelou vrátil domácím tříbrankové vedení – 7:4. Další rána pro hosty přišla v rozmezí třicáté první a třicáté čtvrté minuty, kdy obdržel dvě žluté karty Fialka a hosté hráli opět v oslabení. I druhou přesilovku dokázali Démoni využít, když trojce Abrhám, Fichtner a Zapletal rozebrali hostující obranu a Zapletal zakončil po Fichtnera uklidil míč do branky – 8:4. Závěrečné slovo v zápase mněli hosté, kdy se po Lošťákově nástřelu na zadní prosadil Tilkeridis a uzavřel tak gólový stav zápasu na 8:5.

Ohlasy aktérů zápasu

Martin Macháček (hráč FC Démoni Česká Lípa): "V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale v druhém jsme si to trochu zkomplikovali. I přesto jsme rádi, že jsme zápas zvládli a získali velmi důležité tři body."

Patrik Kmínek (hráč SK UP): "Do zápasu jsme nastoupili nejistí a absolutně nezvládli start. První poločas se nesl v duchu, kdy hosté skórovali z našich nepřesností a chyb. Do druhého poločasu jsme nastoupili za stavu 1:5, ale začal stíhací závod. Hra se zpřesnila a byli jsme lepší než soupeř. Bohužel po dotáhnutí soupeře, se nám postupně vyloučili dva hráči, a tím naše naděje postupně pohasly."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Č. Lípa | MSH

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602793982