Mělničtí před opět zaplněným hledištěm neudrželi s neporaženým favoritem čisté konto ani minutu. Co hůř, hosté skórovali i ze svého druhého útoku. Při opakovaném zakončení Seidlera pak domácí podržely tyče a šance se začaly rodit také na druhé straně.

Kapitán Vokoun vykřesal naději úchvatným volejem po rohu a zdálo se, že Mělník je definitivně zpátky v utkání. Hosté si ale brzy vzali bezpečný náskok zpět a do půle po strojových kombinacích odskočili až na rozdíl čtyř gólů – 1:5.

O přestávce domácí protočili téměř kompletní čtyřku a v utkání nepokračoval mimo jiné ani Gabčo. Kormidlem zápasu to ale nepohnulo. Naopak. Plzeň ve druhém poločase dominovala. Na co sáhla, to jí vyšlo. Ve 30. minutě tak už vyrovnala skóre (8:1) z únorového duelu ve své hale. Zastavit v té době hrozivě narůstající debakl se podařilo až hrou bez brankáře. Vokoun pak ještě jednou pokořil Vahalu. Poslední slovo ale beztak měli Západočeši.

Ohlasy aktérů zápasu

Jakub Němec (trenér Olympiku):„Dneska jsme dostali velkou facku. Měsíc se snažíme na něčem pracovat a mám pocit, jak kdybychom na ničem nepracovali. Plzeň byla od začátku dominantní, vůbec nás nepustila do hry a trestala naši naivitu svou skvěle hranou power play, kterou hrála celý zápas. Navíc proměnila snad všechno, co šlo, a kvůli tomu je skóre takhle hrozivé. Musíme se z toho vzpamatovat a makat dál v dalších zápasech.”

Ondřej Vahala (brankář Plzně): „Povedl se nám start zápasu, dali jsme rychle dva góly. Bohužel místo toho, abychom další přidali, tak jsme inkasovali a vrátili domácím chuť. Naštěstí jsme zase brzy odskočili a vedení navyšovali. Takhle vysoká výhra v Mělníku je určitě cenná a důležité jsou hlavně tři body."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Mělník | SH

Více
Adresa Pod Vrchem 3421, 27601 Mělník
Kategorie Kategorie A
Kapacita 120 sezení, 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch PVC
Telefon 315622044