Domácím se podařilo dobře vstoupit do utkání. Oproti předešlým zápasům byli aktivní na míči a tlačili se do zakončení. Odměnou jim byla první branka Žočka v 8. minutě. Diváci mohli vidět důrazný a běhavý futsal. Liberec dokázal odskočit na rozdíl tří branek po gólech Bialka a Marka Bíny. Rapid korigoval stav brankou Gajdoše, ale na tu domácí odpověděli zásluhou Daňka. Poslední slovo v prvním poločase však měli opět hosté. Na poločasový výsledek 4:2 snížil Jiří Zápotocký.

Druhý poločas už byl v režii FTZS, kterým se povedlo vstřelit dalších 5 branek a poklidně dovést utkání do zdárného konce. Trefili se dvakrát Bína M., Žoček, Knejzlík a Daněk.

Konečný stav tedy zněl 9:2 pro domácí. Pro Liberec to jsou důležité tři body, které znamenají odlepení ze dna tabulky. Skvělým výkonem se opět blýskl Marek Bína, který skóroval hned třikrát. Dvě trefy si připsali Žoček a Daněk.

Ohlasy aktérů zápasu

Jakub Dlask (brankář Liberce): "Skvěle jsme vstoupili do utkání a celý zápas jsme si drželi náskok. Chtěl bych všechny pochválit za přístup. Potřebovali jsme vyhrát a zvládli jsme to na jedničku. Opět přišlo spousty diváků, kterým patří dík od celého týmu.”

Jakub Daněk (střelec dvou gólů FTZS): "Těžší pro mě byl určitě první gól. Milan Bialek mi to sklepl do lajny, já si dal dotek dopředu, ale dostal jsem se do docela velkého úhlu, tak jsem se to snažil trefit pod břevno na zadní tyč a naštěstí se to povedlo. Druhý gól už byla lehká záležitost, kdy mi to Viktor Žampa připravil před úplně prázdnou bránu."

Matěj Čapek (hrající předseda Rapidu): "Jednoznačně náš nejhorší výkon v sezoně, věřím, že se podobný zápas už nebude opakovat. Soupeř nás předčil především v nasazení, chuti po výhře a zaslouženě nás porazil. Máme čtrnáct dní na to se z tohoto zápasu oklepat a vrátit se ke hře a přístupu, který nás zdobil minulé zápasy."

| STATISTIKY

 

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577