Démoni vstoupili do zápasu lépe něž hostující FTZS a od začátku si vypracovávali šance, ale v brance Liberce dnes stál velmi dobře připravený Dlask. Démoni se mohli dlouho prosadit ani z vyložených příležitostí a tak přišla chyba na druhé straně, když Bína vystihl Macháčkovu přihrávku a individuální akci zakončil na vzdálenější tyč a Liberec vedl v jedenácté minutě 1:0. Démoni pokračovali v neproměňování šancí, a když už se zdálo, že Liberec půjde do kabin s vedením, přišla individuální akce Rozbouda, který si navedl míč do středu hřiště a uklidil míč dvacet dva vteřin před sirénou k pravé tyči Dlaskovi branky – 1:1. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhý poločas už byl střelecky vyrovnanější, šance byly na obou stranách, když už se všichni pomalu smiřovali s remízou přišla chyba Benka, jehož rozehrávku vystihl Abrhám, který s Výborným tak postupoval dva na jednoho a po uvolnění od prvně jmenovaného Výborný uklidil míč pod břevno Dlaskovi branky, a Démoni tak otočili minutu a dvacet šest vteřin před koncem stav utkání ve svůj prospěch na 2:1. Liberec se pokusil ještě vyrovnat v power- play, ale k větší příležitosti se hráči hostů nedostali a Lípa si tak připsala první vítězství v sezóně a odskočila ze sestupových pozic právě před svého pátečního soupeře.

Ohlasy aktérů zápasu

Jiří Šubrt (předseda Démonů): "Zápas byl kvalitní a velice rychlý. Šance byly na obou stranách. Jsem moc rád, že jsme konečně přetrhli šňůru pokažených zápasů a bodovali naplno. Před domácím publikem to těší dvojnásobně. Konečně se můžeme po dlouhé době radovat."

Jakub Dlask (brankář Liberce): "Dnes to byl bohužel asi náš nejhorší výkon. Podařilo se nám vstřelit první branku, ale potom naše aktivita opadla a soupeř se dostával více do hry. Prohra v derby vždycky mrzí a dnes dvojnásob, protože jsme cítili, že jsme na tento zápas dobře připraveni."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Č. Lípa | MSH

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602793982