Úvod zápasu patřil Liberci. Ten na hřišti držel míč a vytvářel si slibné příležitosti ke vstřelení první branky v utkání. Své ložené šance na šesti metrech bohužel trestuhodně zahodil Novotný s Benekem a tak přišel trest v podobě trefy Vokouna – 0:1. FTZS se trápil v koncovce a nemohl najít recept na brankáře Šandu. Na druhé trefě Mělníku měl opět velkou zásluhu reprezentant Vokoun, který pohotově našel svého spoluhráče před odkrytou brankou – 0:2. Skóre se už do poločasu neměnilo.

Druhá dvacetiminutovka byla jak přes kopírák. Liberec byl jistý na míči. Poradil si s vysunutým napadáním hostů, ale gól né a né dát. No a tak zaúřadoval znovu Olympik, kdy se na pivotu obtočil kolem Žampy Šiler – 0:3. Naději vykřesal libereckým MAREK BÍNA, kterému pomohla při střele teč Šuby – 1:3. FTZS se odhodlal pro hru bez brankáře, kde inkasoval sice na 1:4 po druhé brance Vokouna, ale následně Středočechy zamkl v jejich pokutovém území a dokázal díky gólům KAZDY a BENEKA snížit na rozdíl jediné branky – 3:4. Kýženého srovnání se Liberec nedočkal a tak vyšel bodově naprázdno.

Ohlasy po utkání

Jakub Žoček (kapitán Liberce): "Myslím si, že dnes nevyhrál lepší tým. Plnili jsme přesně pokyny trenéra a na Mělník jsme byli dobře připraveni. Bohužel nás srazilo zakončení. Nedokázali jsme proměňovat šance, kterých bylo hodně. Velmi nás tahle prohra mrzí, i kvůli fanouškům, kteří nás dnes hnali. Tímto jim patří poděkování za celý tým.”

Jakub Němec (trenér Olympiku): „Dneska to byla velmi vydřená a důležitá výhra. Od začátku do konce to byl vyrovnaný zápas. My jsme byli během utkání produktivnější než Liberec a svoje příležitosti jsme dokázali proměnit, proto se nám podařilo odskočit na 3:0. Problémy jsme měli až ke konci utkání, kdy Liberec v power play dokázal snížit na rozdíl jedné branky. Konec utkání byl tedy hodně hektický, ale jsme rádi, že jsme to dokázali dotáhnout do vítězného konce.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577