Před zraky televizních kamer a báječnou diváckou kulisou měl první šanci zápasu hned po třiceti vteřinách Interobal, Dudu ale příležitost Künstnera bravurně zneškodnil. To na druhé straně hned z první vážnější akce uhodilo. Na začátku třetí minuty stačil střelu Davida Drozda z levé strany gólman Němec, který dostal překvapivě přednost před zkušenějším Vahalou, jen vyrazit a pohotový Max uklidil míč pod horní tyč. Tato branka jakoby sebrala Západočechům vítr z plachet a tempo hry jednoznačně udávali Chrudimští. Například v 8. minutě měli velkou možnost navýšit vedení v krátkém sledu oba bratři Drozdovi, stav se ale nezměnil ani o chvíli později po dalším zakončení Maxe. A když následně uviděl žlutou kartu po ošklivém faulu na Davida Drozda gólman Němec, musel reagovat hostující kouč Kopecký na průběh zápasu oddechovým časem. Nápor Chrudimi to ale nezastavilo, spíše naopak, pokus Pavla Drozda však zneškodnil na brankové čáře Němec. Hosté o sobě dali vědět až ve 13. minutě, Seidler však naštěstí v jasné pozici přestřelil. O minutu později byl stav akumulovaných faulů již 0:5 a emoce byly po několika kontraverzních zákrocích v plném proudu. Tlak Východočechů nadále sílil a dělovku Radanoviče musel Němec s námahou vyrážet na roh. V 16. minutě již ale hala vybuchla nadšením podruhé. Pavel Drozd sice napoprvé nastřelil pouze tyč, odražený míč mu však Koudelka rychle vrátil a tentokráte se již chrudimský snajpr nemýlil – 2:0. Plzeň zareagovala na nepříznivý vývoj hrou bez brankáře (fialový dres si vzal Rešetár) a byla za to necelé dvě minuty před přestávkou odměněna, po nástřelu Holého se prosadil Kozár.

Druhá půle začala žlutými kartami v krátkém sledu na obou stranách, ale také ve 22. minutě po Capinhově přiťuknutí tutovkou Radovanoviče, který ale v jasné pozici netrefil přesně míč. Za dvě minuty mohl potrestat vyběhnutí Němce Max, plzeňský gólman však včasným skluzem situaci zachránil. Šance se pak střídaly na obou stranách, až si ve 30. minutě krásně zpracoval míč David Drozd a propálil Němce (3:1). Interobal znovu zareagoval na nepříznivé skóre hrou bez brankáře a opět se mu podařilo snížit, když si o dvě minuty později srazil pokus Holého za záda bezmocného Duda Pavel Drozd. Hosté pak i v dalším průběhu pokračovali v power play, na což reagoval domácí trenér Conde nasazením uzdraveného Matěje Slováčka, který tak nastoupil poprvé v letošní sezoně. A chrudimské čtveřici se pak dlouho dařilo držet míč daleko od jejich svatyně, bohužel jen do 38. minuty, kdy odražený míč poslal Rešetár pohotově k Seidlerovi, který jeho přihrávkou nepohrdl – 3:3. Stav se pak již nezměnil a střetnutí tak skončilo nerozhodně, z čehož měli určitě větší radost Plzeňští.

Ohlasy aktérů zápasu

Martin Doša (hráč FK Chrudim): "Diváci si museli přijít na své. Myslím si, že čtyři na čtyři jsme měli více ze hry, dostali jsme tři góly v power play. Trénovali jsme to poctivě, ale přišlo mi to chaotické, měli jsme i trochu smůly. Musíme si s tím poradit lépe. Co se dá dělat, měli jsme to udržet a zápas by se hodnotil úplně jinak.”

Michal Seidler (hráč Plzně): "Bod z Chrudimi je pro nás hodně cenný. Jeli jsme tam neprohrát a to se podařilo. Bojovali jsme a z naší dobře secvičené power play se nám podařilo srovnat dvougólové manko. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří za námi přijeli a udělali skvělou atmosféru!”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004