Do zápasu nenastoupil kapitán hostí Matěj Slováček, který kulhal se zatejpovaným kolenem. První půle byla znovu nesmírně vyrovnaná. Plzeň důsledně bránila a zkoušela hrozit z brejků. Nakonec padla jen jedna branka. Až 51 vteřin před přestávkou prostřelil jinak bezchybného Vahalu chrudimský Max - 0:1.

Hned na startu druhého poločasu vsadila Plzeň na hru bez brankáře a podařilo se jí rychle vyrovnat. Rešetár našel před bránou Holého a ten na zadní tyči skóroval - 1:1. Domácím se při power play podařilo také skóre otočit! Ve 32. minutě zužitkova Rešetárovu přihrávku skórující Seidler - 2:1. Chrudimští čelili prohře, ale dokázali v předposlední minutě vyrovnat. Znovu padl gól v početní převaze. Évertonova střela zapadla k tyči Vahalovy brány - 2:2.

Zápas znovu dospěl do prodloužení, v němž ale branka nepadla. V penaltovém rozstřelu se futsalisté nemýlili až do stavu 3:3. Pak nastoupil do chrudimské svatyně Libor Gerčák a postupně vychytal jak Michala Holého, tak i Michala Seidlera. Éverton pak svou trefou rozhodl o titulu pro Východočechy. 

Ohlasy po utkání

Michal Seidler (hráč Plzně): "Mrzí nás to strašně. Hlavně ode mě a Michala Holého se čekalo, že penaltu proměníme. Chrudim udělala super věc, že dala do brány Libora Gerčáka, který nás zná. Má v sobě nějakou auru a vychytal nás. Prohru beru na sebe. V samotném utkání byla škoda, že jsme neudrželi vedení 2:1. Chrudim byla herně lepší, protože jich bylo více. Éverton s Torresem zahráli celou sérii dobře. My jsme poctivě bránili, ale dostali jsme hloupý gól. Je to škoda."

David Drozd (hráč FK Chrudim): "Je to úžasné. Jsem nadšený. Byla to velká bitva a rozhodovalo štěstí v penaltách. Jsem strašně šťastný. Musím říct, že Vahala chytal skvěle, ale na penalty jsme si věřili. Věřili jsme, že potřetí jim to v letošním play off nevyjde. Dneska přálo nám a rozhodl neuvěřitelný Libor Gerčák. Musím smeknout i před Jardou Kubátem, který šel na penaltu, ačkoliv ani minutu nehrál."

| Statistiky

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827