Chrudim tradičně začala ve své hale obrovským náporem, který vyvrcholil v 5. minutě úvodní trefou. Rána Torrese prošla Vahalovi mezi nohami a domácí vyprodaná hala vybuchla nadšením - 1:0. Plzeňští tahali za kratší konec a nasbírali brzy pět faulů. Začali tedy hrát power play, při níž se dostávali do šancí. Nicméně největší tutovky měl před přestávkou domácí Éverton a Max. Oba ale zneškodnil Vahala. Interobal se nakonec dočkal vyrovnání deset vteřin před koncem první půle. Při hře bez brankáře sklepl Rick míč pro Rešetára a ten srovnal na 1:1. 

Domácí mačkali Plzeň i ve druhém poločase. Nejblíže ke gólu byl ve 29. minutě Pavel Drozd, ale trefil břevno. V poslední desetiminutovce se oba týmy střídaly při hře bez brankáře, ale stále byli blíže k vedoucí brance Východočeši. Plzeňští pozorně bránili a vyčkávali na svou šanci. Gól nakonec nepadl a šlo se do prodloužení. 

V první části se Plzeň doslova ubránila při power play Chrudimi. Po střele Davida Drozda hostům znovu pomohla branková konstrukce. Druhé prodloužení už ale rozhodlo. Klíčový druhý gól vstřelil chrudimský Torres a výhru domácích pečetil do prázdné brány Éverton. 

Ohlasy po utkání

Tomáš Koudelka (hráč Chrudimi): "Počítal jsem, že budeme dobývat branku Plzně. Nebylo těžké odhadnout, jak bude Plzeň hrát. Domácí prostředí nám hraje hodně do karet. Máme rychlou palubovku a dokážeme si balony rychle vyměňovat. Je to jen o tom, zda góly dáme nebo nedáme. Brankář Vahala opět předvedl velmi dobrý výkon. Někdy měl štěstí a někdy jsme ve vyložené šanci ani netrefili bránu. Bylo důležité netratit hlavu, protože jsme měli brzy čtyři fauly. Věděli jsme, že v prodloužení budeme mít více sil, což se ukázalo. Nicméně výsledek byl otevřený až do konce. Ukazuje se, že je série vyrovnaná. Plzeň nechce moc hrát čtyři na čtyři. Ve čtvrtečním utkání očekávám celý zápas plzeňskou power play."

Michal Seidler (hráč Plzně): "Věděli jsme, že na nás Chrudim vletí a že je fanoušci poženou. Domácí byli na míči mnohem lepší, měli více ze hry a výhru si zasloužili. Na druhou stranu my jsme poctivě bránili, chodili jsme do brejků a neproměnili jsme své šance z power play. Domácí vyhráli zaslouženě."

 

StatistikyFotogalerie

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004