Nicméně první branku zápasu vstřelili hosté, když brankáře Olinhu překonal zkušený Semerád. Jenže Chrudim během desáté a jedenácté minuty výsledek otočila dvěma brankami Rešetára. Kapitán Chrudimi nakonec v zápase nastřílel hattrick, dva branky si ve druhé půli připsal Brazilec Rodrigo Taverna.

„Vysoké Mýto šlo do vedení, podařilo se mu využít naše zaváhaní, na což jsme museli reagovat zvýšenou aktivitou,“ upozornil asistent chrudimského trenéra Jaroslav Bartušek, „Podařilo se nám rychle rozehrát aut a vstřelit branku. Poté se zápas vyvíjel v naší režii. Myslím si, že jsme předvedli solidní výkon před blížícím se UEFA Futsal Cupem.“

Začátek zápasu si pochvaloval i trenér Nejzbachu Roman Páral: „Začali jsme velice dobře. Dostali jsme se do vedení po brance Semeráda. Mančaft poctivě bránil a nepouštěl ERA-PACK do vyložených šancí. Bohužel, v desáté minutě jsme inkasovali branku, když vystřelil Rešetár a náš hráč přizvedl míč Gerčákovi. Domácí vyrovnali šťastně. My jsme se dále snažili chodit do brejků a měli jsme dvě šance, po kterých jsme mohli jít do vedení.“

Pak však podle Párala poškodili Nejzbach rozhodčí. „Dvakrát zaúřadovali páni rozhodčí. Nejprve otočili jasný aut pro nás, domácí rychle rozehráli a dali druhý gól. Hned na to šel Michalec sám na Olinhu, ten ho hrubě fauloval a měl dostat žlutou kartu. Rozhodčí to nechal být, Chrudim pak dala z rychlého brejku na tři-jedna, což nás rozhodilo. Během chvíle jsme dostali tři žluté a hráči hráli pod hrozbou červené karty. Díky nekoncentrovanosti jsme do přestávky dostali další dvě branky,“ zlobil se trenér hostí.

Ve druhé půli byl zápas rozhodnutý. „Nabádal jsem kluky, aby hráli jako za stavu nula-nula a poctivě bránili. Výsledek se nám však nepodařilo zkorigovat, ERA-PACK své branky navýšil a z tohoto pohledu vyhrál zaslouženě,“ uznal Páral a dodal: „Bohužel, v utkání bylo hrubé ovlivnění rozhodčích, kteří darovali dvě branky ERA-PACKu. Kluky musím pochválit, že udrželi nervy na uzdě a dohráli zápas bez červené karty.“

FK ERA-PACK Chrudim – Nejzbach Vysoké Mýto 7:1 (5:1)

Branky a nahrávky: 10. Rešetár (Slováček), 11. Rešetár, 14. Alvarito, 18. Max (Rešetár), 20. Rešetár (Slováček), 27. Rodrigo (Max), 37. Rodrigo – 3. Semerád (Formánek). Rozhodčí: Mráz – Kaštánek. ŽK: Hrubý, Michalec, Vágner, Formánek, Münzberger (vš. VM).

Chrudim: Olinha (Žďánský) – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, Max, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Daniel Ibañes.

Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Hrubý, Sklenář, Michalec, Jiráský, Vágner, J. Gerčák, Vladyka, Formánek, Semerád, Münzberger. Trenér Roman Páral. 

Kde se hrálo

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety